Seria kraks w Pogorzeli

CELESTYNÓW: KOLIZJE I WYPADKI NA WYREMONTOWANEJ DRODZE.

Droga z Otwocka do Celestynowa po remoncie powinna być bezpieczniejsza. Okazuje się jednak, że na wysokości Pogorzeli dochodzi do wielu kolizji i wypadków. We wtorek rano, 2 stycznia jedno auto wypadło z drogi, a trzy godziny później doszło tam do czołowego zderzenia.

AGNIESZKA JASKULSKA

Po godz. 6 niedaleko przejazdu kolejowego w Pogorzeli w gm. Celestynów kobieta kierująca land roverem straciła panowanie nad pojazdem. – Kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, samochód dachował i wpadł do przydrożnego rowu – mówi asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Na miejscu interweniowały służby. – Kobieta nie doznała poważnych obrażeń – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej. – Kierująca land roverem była trzeźwa – zaznacza asp. sztab. Wasilewicz. I dodaje, że została ona ukarana mandatem w wysokości 220 zł.

Czołówka mogła skończyć się tragicznie

Kilka godzin później, niemal w tym samym miejscu, doszło do poważnego wypadku. Po godz. 10 na wysokości przystanku autobusowego w Pogorzeli czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. – 32-letni kierowca fiata jechał od strony Otwocka w kierunku Celestynowa. W Pogorzeli stracił panowanie nad samochodem. Fiat czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka citroenem – tłumaczy asp. sztab. Anna Wasilewicz. Rozbite auta wylądowały na poboczu.

Na miejscu interweniowali Zespół Ratownictwa Medycznego, policjanci i strażacy, m.in. z otwockiej jednostki, oraz druhowie z OSP Celestynów i OSP Dąbrówka. Ratownicy podkreślają, że osoby podróżujące samochodami miały dużo szczęścia. 12-letniej dziewczynce, która znajdowała się w citroenie, nic się nie stało, w przeciwieństwie do obydwu kierowców. – Kobieta kierująca citroenem była przytomna, ale doznała urazu nogi. Przy użyciu specjalnego sprzętu musieliśmy rozciąć drzwi auta, aby wydobyć ją z rozbitego samochodu i przekazać pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego – podkreśla mł. kpt. Maciej Łodygowski.

34-letnia kobieta miała złamaną lewą nogę, podobnie jak 32-letni kierowca fiata, który również doznał urazu lewej nogi. Obydwoje zostali przewiezieni do szpitala.

Czarna seria

Sprawą zajmuje się policja. – We wtorek rano pogoda nie była łaskawa dla kierowców. Tego ranka mgła ograniczała widoczność, a jezdnia w wielu miejscach była oblodzona
– tłumaczy asp. sztab. Anna Wasilewicz. – Apelujemy do kierowców, aby dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze – zaznacza policjantka.

Wiele osób uważa, że droga powiatowa po remoncie, który zakończył się na tym odcinku po wakacjach, powinna być bezpieczniejsza. Jednak tak nie jest. Gładka nawierzchnia na wyremontowanej drodze sprawia, że wielu kierowców ma cięższą nogę.

– Od zakończenia remontu na krótkim odcinku pomiędzy Otwockiem a Pogorzelą doszło już do 14 kolizji i trzech wypadków, w których rannych było sześć osób – zaznacza asp. sztab. Wasilewicz.

Policja ostrzega:

Kierowcom często wydaje się, że jezdnia, która jest czarna, powinna być sucha. Jednak jest to zdradliwe, zwłaszcza na terenach zalesionych lub w okolicy, gdzie są zbiorniki wodne. Na nawierzchni może być warstwa lodu, która powoduje, że koła łatwo tracą przyczepność. W takich warunkach wyprzedzanie, wymijanie czy wchodzenie w zakręt może doprowadzić do nieszczęścia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.