Towarzystwo się wybrało

OTWOCK: NOWE WŁADZE MIŁOŚNIKÓW MIASTA.

Jeszcze w starym roku został wybrany nowy zarząd Towarzystwa Przyjaciół Otwocka (TPO). Niespodzianki nie było, za to jest dopływ świeżej krwi. Prezesem TPO został ponownie Sebastian Rakowski, ale do zarządu weszli też nowi członkowie.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Wybory w TPO odbywają się co cztery lata. Walne zebranie członków miało miejsce 10 grudnia, a nowy zarząd towarzystwa ukonstytuował się dziewięć dni później. W jego składzie trochę się pozmieniało. Są nowi wiceprezesi, jest nowy sekretarz i dwoje nowych członków zarządu. Skarbnik i prezes pozostali ci sami. Zarząd TPO opuścił Jarosław Kozłowski. Wszedł on w skład komisji rewizyjnej, w której są też Iwona Kałuska i Jerzy Rybak.

Dla Sebastiana Rakowskiego jako prezesa TPO to już trzecia kadencja (podobnie jak prezydenta Otwocka). Jednym z celów, jakie organizacja stawia sobie na najbliższy rok, jest pozyskanie od PKP budynku dawnej dróżniczówki obok przejazdu kolejowego przy ul. Armii Krajowej.

– W tym tygodniu mamy podjąć decyzję, co z tym zrobić. Wiemy już, jaka jest sytuacja prawna tego obiektu i jakiego nakładu pracy on wymaga. Będziemy walczyć o ten budynek – zapowiada prezes TPO. Jest to jeden z najstarszych budynków w mieście, a przy odrobinie dobrej woli jest szansa na jego uratowanie. Docelowo mógłby tam powstać punkt informacyjno-turystyczny, w którym dostępne byłyby m.in. materiały o Otwocku.

Nowy zarząd TPO:

  • Sebastian Rakowski – prezes,
  • Paweł Kowalski – wiceprezes,
  • Marcin Michalczyk – wiceprezes,
  • Anna Szymańska-Petryk – skarbnik,
  • Tomasz Kapusta – sekretarz.
  • Członkowie zarządu: Magdalena Wojtasiewicz, Patryk Popis, Przemysław Bogusz, Łukasz Lutoborski.

TPO jest najstarszą organizacją społeczną w Otwocku. Powstało w 1912 roku, zrzeszając w swoich szeregach wybitnych mieszkańców, którzy w 1916 roku doprowadzili do nadania Otwockowi praw miejskich. Obecnie TPO liczy około 60 członków. Są to ludzie zainteresowani działaniem na rzecz rozwoju kulturalnego, gospodarczego i przestrzennego miasta w poszanowaniu jego historii oraz naturalnych warunków przyrodniczych i walorów turystyczno-wypoczynkowych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.