Wataha Owsiaka

26. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

W niedzielę, 14 stycznia znów zagra największa orkiestra świata Jurka Owsiaka. Sprawdźcie, co u nas będzie się działo, gdzie warto wpaść, czyje popisy zobaczyć, jakiej muzyki posłuchać!

PRZEMEK SKOCZEK

 

Podczas 26. Finału WOŚP zbieramy pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. – Skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Wybór celu finału to za każdym razem najtrudniejsza decyzja. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne – opowiada Jurek Owsiak. Wolontariuszy spotkamy w nie-dzielę na ulicach niemal wszystkich powiatowych miast i gmin. Czasem trzeba się za nimi rozejrzeć, ale na pewno dacie sobie radę.

OTWOCK

Finał prowadzony przez sztab z Hufca ZHP jak zawsze odbędzie się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Poniatowskiego 10. Zabawa zacznie się już o godz. 14. Najpierw wewnątrz, gdzie zaplanowano występy dzieci, loterie, warsztaty, naukę pierwszej pomocy, kawiarenkę, punkty konsultacji medycznych i kosmetycznych. Wśród wyjątkowych gości zapowiedzieli się: aktor Leszek Lichota znany m.in. z „Watahy” oraz finalistka konkursu Miss Polonia 2017 Hanna Gumowska. Wspólnie poprowadzą oni licytację. O godz. 16 startuje duża scena w plenerze. Wystąpią: Hug The Devil, The Foolishly, Black Bile, Trawnik, The Orange Basement, PLAN, Kabanos, a na finał, po światełku do nieba (godz. 20), zagra Jary i jego Oddział Zamknięty. Ciekawostką jest stoisko lokalnych krótkofalowców, którzy będą tego dnia wypuszczać w niebo specjalną sondę.

KARCZEW

Tu od lat areną WOŚP jest hala sportowa MOSiR-u przy ul. Bohaterów Westerplatte 55. Impreza rozpocznie się o godz. 15. Wystąpią: zespół Gębule, karatecy UKS Karate Shinkyokushin w Otwocku, iluzjonista Szymon Krzysztoszek, Zespół Pieśni i Tańca z SGH, specjalista od freestyle football Adrian Duszak, mistrzyni świata fitness Katarzyna Dudek, tancerze Adrianna Łojszczyk i Michał Kulesza, kulturysta Marcin Jabłoński oraz dzieci z Akademii Tańca Reliese. Zapowiedziało się też kilkoro uczestników programu „Mam talent”: polski Elvis Presley – Piotr Bugzel, akrobaci z rzeszowskiego Elite Talent Club, Krystian Herba zajmujący się akrobatyką rowerową, wspinacz sportowy Łukasz Świrk oraz grupa Multi Visual (Kamil Dziliński, Tomasz Piotrowski i Michał Szałucho).

JÓZEFÓW

Jak co roku zaprasza SP nr 2 w Michalinie. Ponieważ tym razem finał WOŚP na Mazowszu zbiegł się z feriami, możliwości szkoły są nieco mniejsze. Mimo to o zbiórkę pieniędzy zadba 40 wolontariuszy, w tym trzy nauczycielki. Na miejscu w godz. 12-16 występować będą uczniowie z „Dwójki” oraz dzieciaki ze SP nr 1 i być może SP nr 3 oraz Przedszkola Krasnoludków. Odbędą się także: licytacja, loteria, koralikowo, będzie stoisko z ceramiką i kiermasz książek. Program wciąż ewoluuje, więc można liczyć na niespodzianki.

CELESTYNÓW

Sztab i zabawa jak zawsze odbędą się w szkole podstawowej (dawne gimnazjum), gdzie od godz. 14.30 rozpoczną się występy dziecięcych zespołów wokalnych i tanecznych ze szkół i przedszkoli z terenu całej gminy. Można będzie podziwiać też tancerzy trenujących jazz i modern w GOKiS, cheerleaderki Boru Regut, zespoły Orion i Onus Music. Nowoczesne dźwięki zapewnią DJ-e Mikeboy i Skolim. Nie zabraknie kącika malucha, licytacji, bufetu i ciekawej wystawy. Finał o godz. 20 podczas światełka do nieba.

WIĄZOWNA

Na finałowe imprezy zapraszają Gminny Ośrodek Kultury oraz OSP w Gliniance. Te akcje podlegają jednak sztabowi w Otwocku i będą wspólnie z nim rozliczać się ze zbiórki pieniędzy. W programie, który rozpocznie się o godz. 13, znajdą się m.in.: występy tancerek z GOK-u i uczestników sekcji muzycznej, pokazy przedszkolaków i uczniów z lokalnych placówek, zabawa z Minionkami, Zumba Show, licytacje, zabawa z animatorem z GOK-u, koncert chóru ze szkoły w Gliniance i o godz. 20, na zakończenie, światełko do nieba. OSP Glinianka proponuje dzień otwarty, koncerty, licytacje, pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy. Wszystko to w godz. od 8 do 14. n

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.