Teoś jednoczy serca

OTWOCK: UCZNIOWIE CHCĄ POMAGAĆ!

W Szkole Podstawowej nr 8 w Otwocku odbył się I Międzyszkolny Dzień Wolontariatu. Był on częścią akcji charytatywnej „Aniołek dla Teosia”.

PRZEMEK SKOCZEK

Takie historie jak malutkiego Teosia Górskiego, który cierpi na wrodzoną dysplazję kostną wiążącą się z karłowatością i wieloma nieprawidłowościami w budowie szkieletu, zawsze poruszają nasze serca i mobilizują do działania.

Co ważne, nie są tylko jednorazowym zrywem, czego dowodzi podsumowanie, które publikujemy w ramce. Wśród wielu osób i instytucji włą-czających się w pomoc dla Teosia są dzieci ze SP nr 8, które gościły z tej okazji także uczniów innych otwockich szkół podstawowych nr 2, 3 i 6.

– Uczniowie z opiekunami wykonali piękne ozdoby świąteczne, które można było nabyć na kiermaszach. Prace wyszły wspaniale, można było podziwiać bombki wykonane różnymi technikami, wianuszki bożonarodzeniowe i oczywiście anioły w wielu wariantach – opowiada Agnieszka Korniluk, dyrektor SP nr 8 w Wólce Mlądzkiej. – Teosia reprezentowała jego mama, która podziękowała uczniom za ich zaangażowanie. Piękne jest też to, że praca na rzecz innych zjednoczyła pokolenia, bo na wcześniejsze warsztaty świąteczne niektórzy przyszli całymi rodzinami – dodaje.

Organizatorzy specjalne podziękowania kierują do wszystkich darczyńców, m.in.: Piekarni Staropolskiej, Top Marketu, firmy Bodex, państwa Rafałów i wielu innych rodziców, którzy cały czas wspierają szkołę w tych działaniach.

Już tak niewiele brakuje

Wszystko zaczęło się od akcji „Kręcimy dla Teosia”, która ruszyła w lipcu. To wtedy trzy dziewczyny – Justyna Prejs, Renata Kąkol i Luiza Mieszkowska – przejechały na rowerach ponad 800 km po Europie, aby nagłośnić historię małego Teosia, który choruje na jedną z odmian dysplazji. „Linia” objęła patronat medialny nad akcją.

Od tamtej pory odbyło się wiele małych i dużych imprez sportowych, muzycznych, świątecznych, m.in. charytatywny maraton fitness czy Turniej Piłki Nożnej dla Teosia, turniej „Mamy Gramy”, zlot BMW, aukcje mikołajkowe i świąteczne, „Aniołek dla Teosia”, niezwykły koncert kolęd i wiele innych. Dla Teosia kręciło i nadal kręci mnóstwo osób dobrej woli, w tym przedsiębiorcy, wolontariusze, uczniowie. Czytelnicy „Linii” również pokazali, że mają wielkie serca, i nadal wspierają chorego chłopca. Pomoc napływa z różnych zakątków kraju. Cały dochód z koncertów, zbiórek i różnych akcji jest w całości przeznaczony na leczenie Teosia za granicą. Chłopca czeka kosztowna operacja w USA, dzięki której będzie mógł chodzić. – Zbieramy pieniądze na operację nóg naszego synka, która odbędzie się w Klinice dr Paley na Florydzie w USA. Koszt operacji i rehabilitacji to ok. 800 tys. zł – podkreślają Emilia i Przemysław Górscy, rodzice dwuletniego Teosia, który aż się rwie do tego, aby stawać na nóżkach. Kilka dni temu pani Emilia opublikowała zdjęcie Teosia, jak próbuje stawać przy podnóżku. W ramach akcji „Kręcimy dla Teosia” udało się już zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych. – Dotychczas zebraliśmy ponad połowę potrzebnej kwoty, czyli ok. 470 tys. zł. Jednak nadal brakuje 331 tys. zł. To bardzo dużo. Sami nie damy rady. Dlatego prosimy o wsparcie ludzi dobrej woli i wpłaty darowizn na konto. Już tak niewiele brakuje, aby Teoś zrobił pierwszy krok – apelują rodzice chłopca. AJka

POMÓŻ TEOSIOWI

  • Wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994. W tytule: 28184 Górski Teodor – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
  • PRZEKAŻ 1% PODATKU: KRS 0000037904, CEL: 28184 GÓRSKI TEODOR.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.