Niech moc (X muzy) będzie z nami!

OTWOCK: KINO „OAZA” JUŻ DZIAŁA.

W miniony czwartek, 11 stycznia zadebiutowało otwockie kino „Oaza”. Na pierwszym seansie sala była zapełniona w trzech czwartych (nikt nie lubi siedzieć w pierwszych rzędach), panowała znakomita atmosfera i nawet chrupiący popcorn lub nachosy nie przeszkadzali. Oglądaliśmy film „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”.

PRZEMEK SKOCZEK

Kurczę, jestem pierwszy raz w kinie w Otwocku. Ależ to ekscytujący moment – śmiał się przed seansem Marcin Michalczyk ze Świdermajer Orkiestry. On, podobnie jak wielu widzów z pokolenia 20+, którzy byli obecni na sali, nie pamięta dawnego kina „Promyk”, w którym ci starsi, w tym niżej podpisany, oglądali pod koniec lat 80. pierwszą trylogię „Gwiezdnych wojen”. Historia zatoczyła koło.

Niejeden z widzów przyznał, że szedł do „Oazy” z mieszanymi uczuciami, nadzieją na mocne wrażenia, ale i lękiem o to, czy zapowiadana superjakość spełni oczekiwania. Spełniła. Obraz i dźwięk były na kapitalnym poziomie. Trudno o lepszy test tych elementów niż widowiskowe kino akcji, jakim jest seria stworzona przez George’a Lucasa. I – co zapewne ucieszy większość z nas – przed seansem nie było żadnych reklam! Czy tak pozostanie?

– Mam obawy, czy popcorn i nachosy są dobrym pomysłem. Takie kameralne kino spokojnie mogłoby się bez tego obyć – ocenił jeden z dorosłych widzów. Młodzież z radością witała jednak mały kącik gastronomiczny znajdujący się w foyer. Dla nich takie przekąski to stały element kinowej przygody.

I dobrze, szanujmy jednak pracę tych, którzy potem będą po nas sprzątać.

Kino przez pierwsze dwa tygodnie, kiedy będą trwały ferie zimowe, będzie proponowało przede wszystkim filmy dla dzieci i młodzieży. Potem będzie można liczyć na poważniejszy repertuar, w tym dużo kina polskiego. Jeden z warunków dofinansowania „Oazy” z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej mówi o tym, że 20 proc. wyświetlanych filmów musi być polskiej produkcji.

Repertuar na nadchodzący tydzień:

 • „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” – reż. Rian Johnson
  Kontynuacja „Przebudzenia mocy”.
  Poniedziałek, 15.01 i środa, 17.01, godz. 12 i 20;
  wtorek, 16.01 i czwartek, 18.01, godz. 10 i 20
 • „Paddington 2” – reż. Paul King
  Druga część szalonych i zabawnych przygód uroczego misia.
  Poniedziałek-czwartek, 15-18.01, godz. 15 i 17.30; piątek, 19.01
  i niedziela, 21.01, godz. 9.30 i 17.30; sobota, 20.01, godz. 12 i 17.30
 • „Coco” – reż. Lee Unkrich
  Mały Miguel, zafascynowany grą na gitarze, trafia do niezwykłej Krainy Zmarłych, gdzie odkrywa historię swojej rodziny.
  Poniedziałek, 15.01 i środa, 17.01, godz. 10;
  wtorek, 16.01 i czwartek, 18.01, godz. 13

PREMIERY:

 • „Jumanji 2” – reż. Jake Kasdan
  W zupełnie nowym, pełnym przygód filmie „Jumanji: Przygoda w dżungli” poznamy czworo przyjaciół, którzy grając w tytułową grę, zostają wciągnięci w niebezpieczny świat. Trafiają tam pod postaciami awatarów o niezwykłych umiejętnościach. Te postaci z gry kreują: Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart i Karen Gillan.
  Piątek-niedziela, 19-21.01, godz. 20
 • „Magiczna zima Muminków” – reż. Ira Carpelan, Jakub Wroński
  To będzie wyjątkowa zima w świecie Muminków. Wyjątkowa, bo pierwsza.
  W śnieżnej, mroźnej Finlandii, którą zamieszkują, zazwyczaj zasypiają na zimę, aby po obudzeniu powitać piękno wiosny i cieszyć się resztą roku. Tym razem jest inaczej. Czeka je mnóstwo niespodzianek, święta i magia Gwiazdki.
  Piątek, 19.01 i niedziela, 21.01, godz. 12; sobota 20.01, godz. 9.30
 • „Miś Bamse i córka wiedźmy” – reż. Christian Ryltenius, Maria Blom
  Dla maluchów. Zły Krezus znajduje złoto w tamie bobrów. Postanawia je wykraść, ale najpierw musi unieszkodliwić niedźwiedzia Bamse’a. Wysyła więc córkę czarownicy Lovę, aby zaczarowała misia. Bamse i przyjaciele muszą powstrzymać chciwego Krezusa i nie dopuścić do zalania wioski.
  Piątek-niedziela, 19-21.01, godz. 14.30

  Kino „Oaza”, Teatr Miejski, ul. Armii Krajowej 4, tel. 607 745 060, http://www.kino.otwock.pl, bilety: 15 zł ulgowy i 17 zł normalny (weekendy 17 i 20 zł)

Początek roku to czas wielu ciekawych premier, będą wyświetlane m.in. znakomity „Atak paniki” (debiut Pawła Maślony), niezwykły „Kształt wody” Guillermo del Toro czy zgarniający kolejne nagrody film Jagody Szlec „Wieża. Jasny dzień”. Liczymy na to, że trafią one do repertuaru „Oazy”.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.