Co warto utrwalić?

Z KAMERĄ NA OTWOCKIE ULICZKI.

Otwocki filmowiec Krystian Herncisz rusza z nowym projektem pod roboczym tytułem „Otwockie TOP 10”. Chce uwiecznić miejsca wyjątkowe i piękne, zanim znikną one z naszego krajobrazu. Takie, które zasługują na utrwalenie, a jeśli są zapomniane – również na przypomnienie ich. Możemy mieć wpływ na ich wybór.

PRZEMEK SKOCZEK

Na czym polega idea tej inicjatywy? To miałby być dokument o przemijającym Otwocku?
– To pomysł na filmowe udokumentowanie miejsc wskazanych przez samych mieszkańców. Dzięki tej formie właściwie każdy, kto ma chęć i wolę, może wpłynąć na to, co w filmie zobaczymy. We wskazanej dziesiątce będą te miejsca, które zostaną wytypowane i zyskają najwięcej głosów. Typujemy poprzez ankietę opublikowaną na profilu http://www.facebook.com/hernciszfilm. Każdy może dodać nową propozycję lub oddać swój głos na miejsce podane już wcześniej. W oparciu o wynik ankiety nagrany zostanie film, który będzie dostępny na moim kanale YouTube, wystarczy wpisać „hernciszfilm”.

Jak i kiedy chcesz realizować zdjęcia?
– Plan jest dość ambitny, ponieważ zakłada, by w każdym miesiącu udać się z kamerą w taki plener. Nagrać, zmontować i udostępnić jeden film. Pozornie to niedużo, ale w praktyce każde nagranie wiąże się z montażem, a to już angażuje więcej czasu. Możliwości czasowe mogą to lekko zweryfikować, ale mam nadzieję, że sprostam wyzwaniu. Tym bardziej że kiedy robi się to, co się lubi, wszystko idzie łatwiej.

Po co to robisz?
– Projekt to połączenie mojej pasji, doświadczenia i możliwości wynikających z prowadzenia firmy świadczącej od wielu lat usługi związane z produkcją filmów reporterskich i dokumentacja filmową. Nagrania „Otwockie TOP 10” to działanie społeczne. Mam nadzieję, że wartość takiej dokumentacji może z czasem być znacząca, zwłaszcza że miasto nieustannie się zmienia. Ponadto filmy mogą stać się swoistymi „społecznymi przewodnikami”, oczywiście jeśli uda się zaangażować do udziału w ankietach jak najwięcej osób. Zakładam, że uda się osiągnąć cel, czyli utrwalić nasze miasto w ujęciach filmowych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.