Próbowali okraść emeryta

WIĄZOWNA: MUNDUROWI PRZYŁAPALI WŁAMYWACZY W KRZAKACH.

Plan był prosty. Mieli włamać się do domu jednorodzinnego, ukraść wartościowe rzeczy i uciec. Ale włamywaczy przyłapali czujni sąsiedzi i policjanci. Przestępcy ukryli się przed nimi w zaroślach, a potem rzucili się do ucieczki. Szybko zostali zatrzymani. Okazało się, że 25-latek i jego 26-letni wspólnik przebywali w Polsce nielegalnie.

AGNIESZKA JASKULSKA

Artem M. i jego wspólnik Volodymyr P. przyjechali do Polski z Ukrainy. Byli w kraju nielegalnie. Zamiast poszukać uczciwej pracy, woleli kraść. Przyjechali do powiatu otwockiego. W sobotę, 30 grudnia ub. roku kręcili się po gminie Wiązowna. Tam upatrzyli sobie ładny dom, w którym mieszkał starszy mężczyzna. Poszli do niego.

Naiwny właściciel wpuścił nieznajomych do środka. Ukraińcy udawali, że potrzebują pomocy i noclegu. Podczas gdy jeden zagadywał mężczyznę, drugi ukradł klucz do domu. Jednak właściciel nie ugościł przybyszy. Ukraińcy wyszli, ale wrócili następnego dnia po po-łudniu. Artem M. i Volodymyr P. kręcili się po posesji. Nie wiedzieli, że zauważyli ich wszyscy sąsiedzi, a nawet sam właściciel domu.

– Około godziny 14 funkcjonariusze otrzymali od dyżurnego komisariatu policji w Józefowie informację o mężczyznach, którzy usiłują włamać się do jednego z domów na terenie Wiązowny – tłumaczy asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Właściciel zauważył dwóch mężczyzn w kapturach, którzy najpierw chodzili po posesji, a następnie próbowali wejść do budynku – dodaje asp. sztab. Wasilewicz.

Na miejsce przyjechała policja. Włamywacze ukryli się w krzakach, licząc, że funkcjonariusze ich nie znajdą. Jednak doświadczeni mundurowi od razu ich zauważyli. Wtedy Ukraińcy rzucili się do ucieczki. – Artem M. i Volodymyr P. zostali zatrzymani – zaznacza Anna Wasilewicz.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania Artema M. stróże prawa znaleźli u niego klucz do drzwi domu. – Właściciel nie miał wątpliwości, że to klucz do jego domu – podkreśla policjantka. I dodaje, że Artem M. i Volodymyr P. usłyszeli zarzut usiłowania włamania do domu.

– Obaj mężczyźni przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze – podkreśla asp. sztab. Anna Wasilewicz. Ponadto okazało się, że obywatele Ukrainy przebywają na terenie naszego kraju nielegalnie. – Mężczyzn przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej w Warszawie – dodaje Wasilewicz. Ukraińcy musieli wrócić do swojej ojczyzny. Otrzymali również zakaz wjazdu do Polski przez rok.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.