Próbowali okraść emeryta

WIĄZOWNA: MUNDUROWI PRZYŁAPALI WŁAMYWACZY W KRZAKACH.

Plan był prosty. Mieli włamać się do domu jednorodzinnego, ukraść wartościowe rzeczy i uciec. Ale włamywaczy przyłapali czujni sąsiedzi i policjanci. Przestępcy ukryli się przed nimi w zaroślach, a potem rzucili się do ucieczki. Szybko zostali zatrzymani. Okazało się, że 25-latek i jego 26-letni wspólnik przebywali w Polsce nielegalnie.

AGNIESZKA JASKULSKA

Artem M. i jego wspólnik Volodymyr P. przyjechali do Polski z Ukrainy. Byli w kraju nielegalnie. Zamiast poszukać uczciwej pracy, woleli kraść. Przyjechali do powiatu otwockiego. W sobotę, 30 grudnia ub. roku kręcili się po gminie Wiązowna. Tam upatrzyli sobie ładny dom, w którym mieszkał starszy mężczyzna. Poszli do niego.

Naiwny właściciel wpuścił nieznajomych do środka. Ukraińcy udawali, że potrzebują pomocy i noclegu. Podczas gdy jeden zagadywał mężczyznę, drugi ukradł klucz do domu. Jednak właściciel nie ugościł przybyszy. Ukraińcy wyszli, ale wrócili następnego dnia po po-łudniu. Artem M. i Volodymyr P. kręcili się po posesji. Nie wiedzieli, że zauważyli ich wszyscy sąsiedzi, a nawet sam właściciel domu.

– Około godziny 14 funkcjonariusze otrzymali od dyżurnego komisariatu policji w Józefowie informację o mężczyznach, którzy usiłują włamać się do jednego z domów na terenie Wiązowny – tłumaczy asp. sztab. Anna Wasilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Właściciel zauważył dwóch mężczyzn w kapturach, którzy najpierw chodzili po posesji, a następnie próbowali wejść do budynku – dodaje asp. sztab. Wasilewicz.

Na miejsce przyjechała policja. Włamywacze ukryli się w krzakach, licząc, że funkcjonariusze ich nie znajdą. Jednak doświadczeni mundurowi od razu ich zauważyli. Wtedy Ukraińcy rzucili się do ucieczki. – Artem M. i Volodymyr P. zostali zatrzymani – zaznacza Anna Wasilewicz.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania Artema M. stróże prawa znaleźli u niego klucz do drzwi domu. – Właściciel nie miał wątpliwości, że to klucz do jego domu – podkreśla policjantka. I dodaje, że Artem M. i Volodymyr P. usłyszeli zarzut usiłowania włamania do domu.

– Obaj mężczyźni przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze – podkreśla asp. sztab. Anna Wasilewicz. Ponadto okazało się, że obywatele Ukrainy przebywają na terenie naszego kraju nielegalnie. – Mężczyzn przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej w Warszawie – dodaje Wasilewicz. Ukraińcy musieli wrócić do swojej ojczyzny. Otrzymali również zakaz wjazdu do Polski przez rok.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.