Odsłupkują „dziurę”?

OTWOCK: BIAŁO-CZERWONE OGRANICZENIA W CENTRUM.

Otwocka tzw. dziura w centrum, czyli plac budowy niedokończonej galerii handlowej, ma wreszcie nowe, estetyczne ogrodzenie. Kilkumetrowy wykop został zasypany i nie stanowi już zagrożenia. Ustawione przed ogrodzeniem biało-czerwone słupki wydają się więc niepotrzebne. Ale czy zostaną usunięte?

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Dziura” znalazła się za słupkami wiosną 2016 roku. Ustawił je Zarząd Dróg Powiatowych (ZDP) zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (PINB). Zarządca drogi (czyli powiat) miał zabezpieczyć niebezpieczny wykop garażu podziemnego. Istniało zagrożenie, że ktoś może tam wpaść, tym bardziej, że metalowe ogrodzenie „dziury” nieraz odsłaniało blisko czterometrowy wykop. Ale został on już zasypany. Słupki w tym miejscu wydają się więc niepotrzebne. Dowiedzieliśmy się jednak, że zostaną tylko częściowo zdemontowane.

– Te słupki nie są ani brudne, ani odrażające. Są nowe. Oddzielają chodnik od reszty terenu i nikt tam nie wjeżdża. Jeśli je usuniemy, to kierowcy będą tu parkować – mówi w rozmowie z „Linią” Marek Płaczek, dyrektor ZDP. Rozmawiał on w tej sprawie z przewodniczącym rady miasta, który zwracał się z wnioskiem o usunięcie wszystkich słupków, zarówno od strony ul. Powstańców Warszawy i ul. Staszica, jak i tych przy skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

– Niestety, ZDP poinformował mnie, że nie będzie na to zgody Powiatowego Inżyniera Ruchu, gdyż nie pozwoli on na dodatkowe miejsca parkingowe przy ul. Powstańców Warszawy. Usunięte zostaną tylko słupki od strony ul. Andriollego przy skrzyżowaniu – informuje „Linię” Jarosław Margielski. – Mimo to jeszcze raz będziemy chcieli omówić sprawę na komisji rady miasta – dodaje przewodniczący.

Za to mieszkańcy mogą już korzystać z chodnika od strony ul. Andriollego przy ogrodzeniu „dziury” i postoju taksówek. Zgodnie z decyzją PINB przez rok był on zamknięty dla pieszych. Urząd miasta na ten czas wprowadził nową organizację ruchu i postawił biało-czerwone słupki odgradzające chodnik od postoju.

– Słupki nie stanowią zagrożenia ani dla taksówkarzy, ani dla pieszych. Wyjaśniamy to z inżynierem ruchu. Jeśli jego opinia będzie pozytywna, zostaną one usunięte i będzie można wykorzystać je w innym miejscu – przyznaje Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.