Przetasowania w składzie

IV LIGA: MAZUR REZYGNUJE Z NAJSTARSZYCH ZAWODNIKÓW W KADRZE.

Piłkarze Mazura Karczew rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Już pierwsze dni przyniosły spore zmiany w kadrze zespołu. Z drużyną pożegnali się dwaj najstarsi piłkarze – Maciej Krawczyk i Paweł Błesznowski.

MARCIN SULIGA

Zimowy okres przygotowawczy rozpoczął się w Mazurze Karczew od zmian kadrowych. Zanim zawodnicy wybiegli na boisko, żeby odbyć pierwszy w tym roku trening, zostali poinformowali o odejściu dwóch najstarszych dotąd piłkarzy – bramkarza Pawła Błesznowskiego oraz stopera Macieja Krawczyka.

Szansa Głaska

Jak przekonuje trener Arkadiusz Modrzejewski, decyzja o rozstaniu z tymi zawodnikami była przemyślana.

– Nie wykonaliśmy tych ruchów z dnia na dzień czy pod wpływem impulsu. Obie decyzje dokładnie przeanalizowaliśmy i przemyśleliśmy – zapewnia szkoleniowiec Mazura.

35-letni Błesznowski do Karczewa trafił przed rozgrywkami zaraz po tym, gdy groźnej kontuzji w jednym z ostatnich meczów poprzedniego sezonu doznał Emil Anusiewicz. Pierwszy bramkarz Mazura okres rekonwalescencji ma już za sobą i powoli będzie wracać do treningu. – W kadrze pierwszego zespołu mielibyśmy czterech bramkarzy prezentujących zbliżone umiejętności, a to jak na warunki czwartej ligi dużo, dlatego musieliśmy podjąć jakąś decyzję i wybór padł na Pawła, któremu jednocześnie dziękujemy za wsparcie w rundzie jesiennej – wyjaśnia trener Modrzejewski.

Pozycja Anusiewicza po powrocie do formy nie może być jednak pewna. W ostatnim czasie wyrósł mu bowiem poważny konkurent w osobie Krzysztofa Głaska. Wychowanek Mazura wystąpił w kilku meczach ligowych oraz Pucharu Polski i w każdym z nich pokazał się z dobrej strony. – Od półtora roku przygotowujemy go do roli pierwszego bramkarza. Wcześniej może jeszcze nie był na tyle mocny, żeby walczyć o miejsce w pierwszej jedenastce, ale ostatnie miesiące pokazały, że jego czas powoli nadchodzi – uważa trener Modrzejewski.

Jest następca

Maciej Krawczyk był jednym z najdłużej grających piłkarzy Mazura. 28-letni zawodnik do Karczewa trafił w 2013 roku, była to jego druga przygoda z klubem znad Moczydła. Dwa lata wcześniej Krawczyk przez pół roku był w drużynie prowadzonej przez trenera Artura Kolatora.

– Postanowiliśmy zmienić nieco koncepcję gry w defensywie i dlatego potrzebna była zmiana – tłumaczy obecny szkoleniowiec Mazura.

Luka w obronie została jednak szybko wypełniona. Z drugiego zespołu do kadry pierwszej drużyny zostanie przesunięty Artur Wójcik. Ten wychowanek Mazura, mający za sobą występy w innych klubach, ma przede wszystkim dodać jakości grze w powietrzu. – Jestem przekonany, że dobrze odegra swoją rolę.

To doświadczony zawodnik, najstarszy w naszym zespole, a do tego wychowanek, więc nie powinien mieć problemu z tym, żeby szybko zaaklimatyzować się w drużynie – mówi trener Modrzejewski. Niewykluczone, że w trakcie przygotowań do rundy rewan-żowej w zespole z Karczewa pojawi się kilka nowych twarzy, ale nie wszyscy mogą trafić do drużyny. – Najbardziej zależy nam na zawodnikach, którzy dodadzą nam jakości. Musimy wzmocnić kadrę, a nie ją uzupełniać – zaznacza szkoleniowiec Mazura.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.