Bydlaki okradły zwierzaki!

WŁAMANIE DO SCHRONISKA W CELESTYNOWIE.

To nie zwierzęta, tylko ludzie bez serca! Kto inny mógłby okraść schronisko! – Złodzieje ukradli sprzęt wart kilka tysięcy złotych. Teraz nie mamy czym naprawić zwierzętom boksów czy bud – żali się Łukasz Balcer, szef Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. I apeluje o wsparcie dla zwierzaków. Prosi też o pomoc w odnalezieniu sprawców. Za ich wskazanie czeka nagroda!


AGNIESZKA JASKULSKA

Jak można było w ogóle coś takiego zrobić?! We wtorek, 9 stycznia tuż przed północą dwóch mężczyzn zakradło się do schroniska w Celestynowie od strony lasu, gdzie na posesji znajduje się mały magazyn. – Byli dobrze przygotowani i wiedzieli, po co przyszli. Unikali kamer. Nie odstraszyło ich szczekanie psów ani kłódka na drzwiach do pomieszczeń gospodarczych – mówi Łukasz Balcer.
Włamywacze nie przecięli kłódki, tylko wykręcili zawiasy i weszli do magazynu.

– Jeden ze sprawców wynosił z pomieszczenia elektronarzędzia, a drugi czekał na zewnątrz. Obserwował, czy nikt się nie zbliża, i pomagał wspólnikowi wynosić sprzęt. Byli bardzo cicho – tłumaczy Balcer. – Na terenie schroniska jest stróż. Włamywacze wykorzystali moment, kiedy nasz pracownik był w budynku głównym. Całe zdarzenie trwało zaledwie pięć minut. Straty oszacowaliśmy na ponad 3 tys. zł. Złodzieje ukradli pilarkę spalinową, dwie szlifierki, myjkę ciśnieniową, drabinę aluminiową, spawarkę, wkrętarkę i dwa przedłużacze szpulowe. Zostawili natomiast dużą kosiarkę, bo nie unieśliby jej – wylicza szef celestynowskiego schroniska, w którym jest ponad 300 zwierząt.

Łukasz Balcer podkreśla, że to była zuchwała kradzież. – Nikt nie spodziewał się, że złodzieje skuszą się na używany sprzęt i okradną schronisko dla zwierząt. To bulwersujące i bezduszne – zaznacza.

– Przez kilka lat zbieraliśmy pieniądze na te narzędzia. Wiele z nich otrzymaliśmy od darczyńców. Wszystko przepadło w kilka minut – żali się Balcer. I dodaje: – W najbliższym czasie mieliśmy przeprowadzić prace remontowe i naprawiać budy, zadaszenia, ogrodzenia i kojce. Teraz nie mamy czym wykonać tych prac. Jest jeszcze wiele rzeczy, które trzeba naprawić
w schronisku – mówi Łukasz Balcer.

O kradzieży dyrekcja powiadomiła otwocką policję. – Na miejsce został sprowadzony policyjny pies, który podjął trop – mówi podinsp. Piotr Zakrzewski z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Pies zaprowadził funkcjonariuszy w miejsce niedaleko schroniska, gdzie nagle trop się urywa. Prawdopodobnie sprawcy w tym miejscu wsiedli do samochodu i odjechali z kradzionymi narzędziami. – Zabezpieczyliśmy wiele śladów, które zostawili sprawcy, a także nagrania z kamer, bo schronisko jest monitorowane – wyjaśnia podinsp. Zakrzewski.

Łukasz Balcer apeluje o po-moc w odnalezieniu włamywaczy. Wyznaczył prywatną nagrodę w wysokości 500 zł dla osoby, która wskaże złodziei. – Sprawcy muszą ponieść konsekwencje tego, co zrobili – mówi stanowczo szef schroniska w Celestynowie. Wiele wskazuje na to, że włamywacze mogli być już wcześniej w przytulisku. – Do schroniska przychodzi mnóstwo ludzi. Pomaga nam kilkaset osób dobrej woli, wolontariusze, a także więźniowie. Trudno kogoś podejrzewać, bo schronisko jest otwarte dla ludzi, którzy chcą adoptować zwierzęta lub pomóc nam w codziennym funkcjonowaniu – tłumaczy szef placówki dla zwierząt w Celestynowie, która istnieje od 1958 roku.

– W tym roku obchodzimy 60-lecie. Dlatego tym bardziej boli nas ta kradzież – zaznacza szef schroniska. – Skradziony sprzęt jest nam bardzo potrzebny. Dlatego apelujemy do włamywaczy, aby oddali nam elektronarzędzia, bo w schronisku cały czas trwają remonty boksów, bud, pomieszczeń. Potrzebujemy tych narzędzi. Prosimy również dobrych ludzi, aby pomogli nam odkupić stracone rzeczy. Osoby, którym nie są potrzebne różne urządzenia, mogą je podarować schronisku.

Z chęcią przyjmiemy pilarkę, szlifierkę, myjkę ciśnieniową, spawarkę, wkrętarkę i bardzo długie, szpulowe przedłużacze – wylicza Łukasz Balcer.

Pomóż zwierzętom z Celestynowa

Schronisko bardzo prosi o pomoc finansową.

  • Dowolną kwotę można wpłacić na konto banku PKO BP VIII O/W-wa na nr rach.: 43 1020 1156 0000 7102 0061 5146
    z dopiskiem: „sprzęt”.
  • Na stronie http://www.celestynow.toz.pl znajduje się zakładka „przekaż darowiznę”, gdzie można dokonać bezpośredniej wpłaty pieniędzy.
    IBAN: PL43 1020 1156 0000 7102 0061 5146
    KOD BIC (SWIFT): BPKOPLPW.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.