Zlikwidują PKO BP

OTWOCK: BANK MOŻE STRACIĆ KLIENTÓW.

– Starszym ludziom zrobią ogromną krzywdę – komentują wiadomość o planowanym zamknięciu agencji banku PKO BP przy ul. Sportowej jego klienci. Decyzja banku w tej sprawie jest ostateczna.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Agencja banku PKO BP przy ul. Sportowej zostanie rozwiązana z końcem marca br. Klienci z niedowierzaniem przyjęli tę wiadomość, bo punkt cieszy się dobrą opinią i korzysta z niego wiele osób.
– Panie, które tam pracują, są miłe, zawsze pomogą, wytłumaczą, obsługa idzie sprawnie. Zawsze płacę tam rachunki – opowiada nasza Czytelniczka, która nie rozumie, dlaczego placówka ma być zlikwidowana. – Ta agencja jest tu bardzo potrzebna.

W okolicy mieszka dużo emerytów i rencistów. Starsi ludzie nie mają siły, żeby iść do banku w centrum miasta. Tu przychodzą z sąsiadem, płacą rachunki, odbierają pieniądze i wracają do domu. Nie trzeba czekać godzinami jak w banku przy ul. Powstańców Warszawy. Tam trzeba umieć wziąć numerek, obsłużyć bankomat. Starszy człowiek nie zawsze wie, jak to zrobić. Kto z nim pójdzie, żeby przez kilka godzin czekać w banku? – zwraca uwagę kobieta.

Klienci banku przy ul. Sportowej poprosili „Linię” o pomoc w wyjaśnieniu, dlaczego ta placówka ma być zlikwidowana. – Bank może stracić klientów, bo ludzi nie będzie stać na to, żeby kilka godzin czekać w kolejce do zapłacenia rachunku. Nie każdy ma komputer i nie każdy może wykonać przelew przez internet – dodaje nasza Czytelniczka. I przypomina, że w Otwocku było kilka agencji bankowych, a została tylko ta przy ul. Sportowej, która też od kwietnia ma przestać istnieć.

Zwróciliśmy się do biura prasowego banku PKO BP z pytaniem o powody likwidacji placówki w Otwocku. Zapytaliśmy też, czy z uwagi na zgłaszaną przez klientów potrzebę funkcjonowania agencji
w tym miejscu nie można zmienić tej decyzji.

Niestety, nie otrzymaliśmy konkretnej odpowiedzi, tylko ogólną informację, że bank szuka nowej lokalizacji dla otwarcia na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2018 roku placówki w Otwocku. No cóż, zawsze można zmienić bank…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.