Szansa na doraźną pomoc

OTWOCK: INTERWENIUJEMY W SPRAWIE ULICY LITERACKIEJ.

Ulica Literacka w Śródborowie to jedna z tych licznych gruntowych dróg w Otwocku, które wymagają jak najszybszego utwardzenia. Po niedawnej awarii wodociągu droga zamienia się w grząską breję albo zamarznięte, błotne koleiny. – Zima to nie czas na takie prace, ale jeśli będzie to konieczne, dokonamy doraźnych poprawek – deklaruje szef wydziału gospodarki komunalnej.

FILIP PYTLAWSKI

Na ulicy Literackiej największy ruch panuje rano i po południu. Korzystają z niej przede wszystkim rodzice dzieci uczęszczających do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, ale na wątpliwą przyjemność jazdy tą ulicą są też skazani okoliczni mieszkańcy oraz goście ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego „Śródborowianka” należącego do Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce.

– Od dawna zabiegamy o utwardzenie ulicy. Mamy nadzieję, że rada miasta wreszcie ustosunkuje się do naszych próśb i w budżecie znajdą się pieniądze na tę inwestycję. Teraz warunki są szczególnie trudne, ponieważ po awarii wodociągu ulica została rozjeżdżona przez ciężki sprzęt, zwłaszcza w okolicy skrzyżowania z ulicą Cieszyńską, i zależnie od temperatury mamy albo grząską breję, albo zamarznięte błotne koleiny – skarży się mieszkająca w pobliżu Czytelniczka, która zadzwoniła do redakcji, prosząc o interwencję.

Sprawie obiecał przyjrzeć się Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w otwockim magistracie. – Znamy warunki na ulicy Literackiej i czekamy na decyzję rady miasta. Jeśli jednak rzeczywiście jest tam tak fatalnie, postaramy się pomóc i doraźnie wyrównać i utwardzić drogę, na ile będzie to teraz możliwe. Zima to nie pora na takie prace. Zwyczajowo sypiemy tłuczeń i wyrównujemy gruntowe ulice w Otwocku na wiosnę i jesienią. Jeśli będzie trzeba, zrobimy jednak wyjątek – obiecał Hałaczkiewicz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.