Sami zapracowali na pozycję

LIGA OKRĘGOWA: SILNI PRZECIWNICY JÓZEFOVII.

Józefovia Józefów, jedna z rewelacji pierwszej części sezonu, wróciła do treningów. Nie wszyscy zawodnicy z kadry trenera Damiana Politańskiego pojawili się na pierwszych zajęciach, ale szkoleniowiec i tak mógł być zadowolony z frekwencji.

MARCIN SULIGA

Zespół z Józefowa rozpoczął przygotowania do drugiej części sezonu na początku ubiegłego tygodnia. Na pierwszych po dłuższej przerwie zajęciach nie stawili się wszyscy piłkarze. Część zawodników leczy kontuzje, a inni po prostu wykorzystali okres ferii, żeby wyjechać. – Pierwsze dwa tygodnie przygotowań pewnie tak będą wyglądały, że na treningach będzie rotacja, ale mimo wszystko nie mogę narzekać na frekwencję. Na każdych zajęciach jest powyżej 20 piłkarzy, więc mam z kim pracować – mówi trener Politański. – Myślę, że gdy wszyscy uporządkują swoje sprawy, to będzie nas nawet około 30 i wtedy zdecydujemy, którzy zawodnicy wtedy będą przygotowywać się z drugim zespołem – dodaje szkoleniowiec.

Mimo dobrej postawy swoich piłkarzy w ubiegłym sezonie sztab szkoleniowy Józefovii chce jeszcze wykorzystać okres zimowy do wzmocnienia kadry. W orbicie zainteresowań jednego z czołowych zespołów ligi okręgowej jest kilku piłkarzy. Trener Politański liczy, że trzech lub czterech nowych zawodników dołączy do jego zespołu przed rundą wiosenną. – Mam nadzieję, że uda się dopiąć kilka transferów, bo dopływ świeżej krwi jest zawsze potrzebny. Kandydatur do gry w Józefovii jest kilka, ale nam zależy przede wszystkim na takich piłkarzach, którzy od razu mogliby powalczyć o miejsce w wyjściowej jedenastce. Tylko tak będziemy podnosić poziom zespołu – zauważa trener.

W trakcie przerwy zimowej Józefovia będzie przygotowywać się głównie na świeżym powietrzu. Zajęcia w hali mają być jedynie dodatkiem. – Konkretne rzeczy robi się na boisku i dlatego będziemy się starać, aby jak najwięcej zajęć odbywało się na zewnątrz – mówi szkoleniowiec zespołu z Józefowa.

Postępy w przygotowaniach będą sprawdzane przez kolejnych sparingpartnerów. W notesie trenera Politańskiego jest aż dziewięć meczów kontrolnych. Kilka z nich zapowiada się bardzo ciekawie, bo Józefovia zmierzy się m.in. z trzecioligowym Ursusem Warszawa czy Victorią Sulejówek, a także z dwoma czwartoligowcami – Perłą Złotokłos oraz Mazovią Mińsk Mazowiecki. Trener Józefovii nie ukrywa, że dobra forma jego drużyny w ostatnich miesiącach pomogła mu ułożyć mocny harmonogram meczów kontrolnych.

– Wielu trenerów drużyn, z którymi zagramy, znam osobiście, z wieloma się przyjaźnię, ale podejrzewam, że gdyby nie dobre występy moich piłkarzy, to nawet moje znajomości by nie pomogły w zorganizowaniu tak ciekawych sparingów. Piłkarze sami zapracowali na to, aby grać z mocnymi drużynami – uważa trener Politański. – To powinny być dla nas naprawdę ważne sprawdziany, które mogą okazać się cenną lekcją przed ligą – dodaje szkoleniowiec Józefovii.

Sparingi

  • 20 stycznia – Mazur II Karczew
  • 27 stycznia – Perła Złotokłos
  • 31 stycznia – Ursus W-wa
  • 3 lutego – Promnik Łaskarzew
  • 10 lutego – Victoria Sulejówek
  • 17 lutego – Mazovia Mińsk Maz.
  • 21 lutego – Orzeł Unin
  • 3 marca – Płomień Dębe Wlk.
  • 10 marca – Watra Mrozy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.