Wojciechowska prezesem PCZ

ZMIANY KADROWE W SZPITALU POWIATOWYM.

Wybór Ewy Wojciechowskiej na szefową Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku jest już raczej przesądzony. Jak przyznaje w rozmowie z „Linią” wicestarosta Paweł Rupniewski, jest ona stuprocentowym kandydatem zarządu powiatu na to stanowisko. – W środę, 24 stycznia rada nadzorcza powoła nowego prezesa PCZ – zapowiada wicestarosta.

ARTUR KUBAJEK

Jak się okazuje, fotel po byłej już prezes Henryce Romanow zbyt długo nie będzie pusty. Nazwisko kandydatki na to stanowisko poznaliśmy z łamów „Tygodnika Siedleckiego”. Dotychczasowa dyrektor SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim Ewa Wojciechowska w wywiadzie udzielonym tygodnikowi przyznała, że rezygnuje z pracy w tej placówce, bo zaproponowano jej bardziej atrakcyjną ofertę w Otwocku. „Dostałam propozycję objęcia stanowiska prezesa przekształconego w spółkę szpitala w Otwocku. Będę miała bliżej, mieszkam w powiecie mińskim” – tłumaczy Wojciechowska. „Nowej pracy nie szukałam, ale trafiła mi się lepsza propozycja, więc przechodzę do Otwocka” – dodaje.

Te informacje potwierdził wicestarosta Paweł Rupniewski. W rozmowie z „Linią” przyznał, że były prowadzone rozmowy z Ewą Wojciechowską. Potwierdził również, że jest ona kandydatką zarządu powiatu na stanowisko prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia. O tym, czy zostanie szefem spółki, zdecyduje Rada Nadzorcza PCZ. Jednak biorąc pod uwagę słowa wicestarosty, będzie to raczej formalność.

Sylwetka

  • Ewa Wojciechowska
    Po ukończeniu Akademii Medycznej podjęła pracę w CSK WAM jako pielęgniarka w Zakładzie Dializ, a następnie pracowała jako nauczyciel zawodu w ZSM nr 8 w Warszawie. W latach 1996-2006 była zatrudniona w SP ZOZ w Mińsku Mazowieckim jako kierownik biura RUM, Sekcji Organizacji i Nadzoru oraz Sekcji Statystyki Medycznej. W 2006 roku, po wygranym konkursie, podjęła pracę w MOW NFZ Delegatura w Siedlcach jako Kierownik Delegatury. Od listopada 2012 roku kierowała SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim. W 1999 roku ukończyła I stopień specjalizacji z medycyny społecznej, w 2000 roku studia podyplomowe w zakresie służby cywilnej, administracji publicznej, zarządzania jednostkami terenowymi oraz rozwoju regionalnego i lokalnego. Od 2008 roku posiada także dyplom z zakresu Master of Business Administration (MBA) dla Kadry Medycznej, który uzyskała po ukończeniu studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.