Otwockie studniówki 2018 r.

Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z czterech największych otwockich studniówek!


Studniówka w LO im. K. I. Gałczyńskiego

Rajskie ptaki

Kolejny rocznik licealistów z „Gałczyna” rozpoczął odliczanie tych symbolicznych stu dni, które dzielą ich od egzaminu dojrzałości. Uczniowie pięciu klas, kadra, osoby towarzyszące wspólnie bawili się do… „czarnego” rana (cóż, zimą świta dość późno).

Studniówka to niewątpliwie jeden z tych momentów w życiu młodego człowieka, które uważa się za najważniejsze, przełomowe, kończące jeden i zaczynające kolejny etap. Z czasem jej znaczenie przyblaknie, pozostaną strzępy wspomnień, momenty, swoiste powidoki. W rankingu chwil najistotniejszych jej miejsce zajmą wesela, narodziny dzieci, spełniające się marzenia, realizowane pasje, może egzotyczne podróże. Oby tak było, bo to będzie oznaczało, że udało się im żyć pełnią życia, ciekawie, nie oglądając się wciąż na płowiejące wspomnienia ze szkolnego balu. Na razie jednak żyją w większości tymi chwilami i mamy nadzieję, że ta fotograficzna relacja pomoże im je zachować na dłużej. 13 stycznia bawili się na całego i jeżeli do matury przystąpią z podobnym zaangażowaniem i pasją, o jej wyniki możemy być spokojni. Najlepszego, młodzieży!

Przemek Skoczek


„Słowak” bawił się do samego rana

Ostatni taniec przed maturą!

Czymże byłaby matura bez studniówki? Każdy maturzysta wie, że aby dobrze zdać egzamin dojrzałości, nie wystarczą godziny spędzone nad książkami. Konieczna jest również świetna zabawa na balu studniówkowym.

Ostatnie minuty przed rozpoczęciem studniówki „Słowaka” były stresujące dla maturzystów i ich najbliższych. Poprawianie krawatów, muszek, a także makijażu czy fryzury – każdy tego wieczoru chciał wyglądać wyjątkowo.

W sobotni wieczór, 13 stycznia kilka minut po godzinie 20, kiedy wszystko było dopięte na ostatni guzik, młodzież rozpoczęła bal od tradycyjnego poloneza. Uczniowie zatańczyli go w dwóch turach. W pierwszej do melodii znanej z filmu „Pan Tadeusz”, w drugiej – w rytm muzyki z popularnego serialu telewizyjnego „Czas honoru”.

Następnie przyszedł czas na oficjalne wystąpienia i podziękowania. Głos zabrali m.in. samorządowcy, rodzice oraz przedstawiciele maturzystów, którzy podziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w wychowanie i naukę młodzieży. Specjalny prezent czekał z kolei na rodziców, którym w ramach podziękowania zadedykowano piosenkę „Cudownych rodziców mam”, którą zaśpiewały dwie maturzystki. Następnie dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr III w Otwocku, Robert Pielak, oficjalnie rozpoczął tegoroczny bal studniówkowy.

Nim uczniowie i nauczyciele poluźnili krawaty i muchy, na gości czekała jeszcze jedna niespodzianka przygotowana przez tegorocznych maturzystów „Słowaka”. Grupa śmiałków zatańczyła w pięknym stylu walca angielskiego. Maturzyści zgodnie przyznają, że przygotowania do niego nie były długie, ale intensywne. Młodzież do zatańczenia walca zainspirował nauczyciel WF-u Robert Wróblewski, który był autorem układu choreograficznego.

Potem, już na większym luzie, uczniowie bawili się przy dźwiękach znanych i lubianych hitów granych przez DJ-a. Do tańca dali się również porwać nauczyciele, którzy oblegali parkiet. Zabawa studniówkowa w „Słowaku” zakończyła się dopiero wczesnym rankiem.

Michał Rudzki


Studniówka „Ekonomika”

Co to był za bal!

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku rozpoczęli studniówkowy maraton w szkołach powiatowych. Ich bal maturalny odbył się 6 stycznia w sali bankietowej „Biała Perła” w Ostrowie.

Nieco ponad 100 dni przed egzaminem dojrzałości uczniowie z „Ekonomika” choć na chwilę zapomnieli o nauce, obowiązkach i dali się porwać dobrej zabawie. Poloneza zatańczyli w dwóch turach. W eleganckich strojach młodzież wyglądała odświętnie i dostojnie. Panowie nie zapomnieli o muszkach, a panie mogły zaszaleć z doborem kreacji. W sumie na studniówce „Ekonomika” bawiło się 250 osób, w tym 140 uczniów z klas o profilach: technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności oraz kelner.

Wśród gości, oprócz dumnych rodziców i grona pedagogicznego z dyrektor szkoły Apolonią Żołądek na czele, obecni byli: prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak, wicestarosta Paweł Rupniewski, członek zarządu powiatu Aneta Bartnicka i przewodniczący rady powiatu Dariusz Grajda. Wszyscy życzyli maturzystom dobrej zabawy do białego rana oraz tego żeby się im powodziło w dorosłym życiu i aby pomyślnie zdali maturę i egzaminy zawodowe.

Z tymi ostatnimi uczniowie zmierzyli się już trzy dni po studniówce. Teraz przed nimi okres wytężonej pracy, ale swój bal studniówkowy będą jeszcze długo wspominać.

Aleksandra Czajkowska


„Nukleonik” się bawił

Na 100 dni przed egzaminem

W sobotę, 13 stycznia odbył się bal studniówkowy maturzystów z otwockiego „Nukleonika”. Uczniowie bawili się w przepięknej sali bankietowej „Biała Perła” w Ostrowie. Tradycyjnie zatańczono poloneza, były podziękowania dla grona pedagogicznego i rodziców oraz życzenia wspaniałej zabawy i połamania piór na maturze.

W gronie zaproszonych gości znaleźli się m.in. przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Grajda, wiceprzewodnicząca Barbara Markowska, prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak i dyrektor Oświaty Powiatowej w Otwocku Hanna Majewska-Smółka.

Artur Kubajek

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.