Rezerwat absurdu

OTWOCK: PERFORMATYWNA AKCJA Z HUMOREM.
Czasem, gdy coś nas przerasta, przeraża albo budzi inne złe emocje, najlepiej to obśmiać. Tak też zrobiło troje otwocczan, umieszczając na ogrodzeniu niedoszłej inwestycji w centrum miasta nietuzinkowe tabliczki.

PRZEMEK SKOCZEK

Tabliczki pojawiły się na ogrodzeniu „dziury” i wzbudziły spory entuzjazm wśród mieszkańców Otwocka. To dobry i niegroźny żart, choć celny, bo chyba kogoś zabolał. Tabliczki zniknęły w połowie zeszłego tygodnia. Nieoficjalnie wiemy, że była to decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Mamy nadzieję, że jego oficjalny komunikat uda się opublikować w kolejnym numerze

Dwie tablice o treści „SPECJALNY OBSZAR OCHRONY SIEDLISK NATURA 2000 REZERWAT «DZIURA OTWOCKA»” pojawiły się w nocy z 19 na 20 stycznia, w akcji brali udział panowie X i Y oraz pani Z, którzy wolą pozostać anonimowi.

– Pomysł pojawił się już w zeszłym roku, kiedy jeszcze cały teren był otoczony starym płotem. Uznaliśmy, że wymiana ogrodzenia i udostępnienie części terenu to dobry powód, żeby w końcu powiesić tablice. Jedna pojawiła się na wysokości fontanny, druga zawisła przy postoju taksówek przy ul. Andriollego. Staraliśmy się, żeby tablice wyglądały jak prawdziwe, ale żeby swoją formą nie naruszały przepisów prawa. Dlatego na przykład brak orzełka – opowiadają autorzy akcji.

– Nie chcieliśmy wzbudzać kontrowersji, a jedynie w zabawny sposób zwrócić uwagę na bezsilność władz miasta, uczcić udostępnienie części terenu i uhonorować naszą atrakcję turystyczną – dodają z lekkim sarkazmem.

Uwaga! To nie koniec. Tajemnicza trójka zapowiada, że będą kolejne niespodzianki dla mieszkańców, ale na razie nie zdradzają szczegółów. – Chcemy wprowadzić trochę uśmiechu i elementu zaskoczenia w przestrzeni publicznej. Niech więc otwocczanie będą czujni!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.