Zamknięty wjazd na ul. Orlą

OTWOCK: KOLEJNE UTRUDNIENIA W RUCHU PRZY WIADUKCIE PKP.
Od dzisiaj przejazd ul. Orlą od strony ulic Powstańców Warszawy i Armii Krajowej jest już niemożliwy. Rozpoczęła się przebudowa znajdującego się tam kolektora sanitarnego. Utrudnienia w ruchu potrwają około miesiąca.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Od 2 lutego przejazd przez centrum Otwocka jest jeszcze bardziej utrudniony. Ulica Orla od strony budynku poczty jest zamknięta. Firma Budimex, wykonawca modernizacji linii kolejowej na terenie Otwocka, prowadzi tam prace przy przebudowie kolektora sanitarnego. Piesi nadal mogą korzystać z chodnika przy ul. Orlej, ale tylko po stronie, gdzie jest figura Chrystusa.

Na czas zamknięcia ulicy zmieniły się też trasy przejazdu autobusów. Linie ZTM i prywatne będą zatrzymywać się na dodatkowych przystankach zastępczych zamiast na dotychczasowych dwóch przy ul. Orlej. Jeden przystanek znajduje się przy ul. Staszica za skrzyżowaniem z ul. Kupiecką (w kierunku do Warszawy), a drugi przy ul. Kupieckiej w okolicach skrzyżowania z ul. Andriollego (w drodze z Warszawy).

Przejazd do centrum Otwocka w stronę bazaru przy ul. Orlej i bazarku Rampa ma być zamknięty mniej więcej na trzy tygodnie. Dla kierowców oznacza to paraliż komunikacyjny, bo przez centrum miasta mogą przejechać albo ul. Staszica, albo ul. Andriollego, która jest jednokierunkowa. Wśród naszych Czytelników już pojawiły się głosy, że może dobrym rozwiązaniem byłoby przywrócenie na ten czas na ul. Andriollego ruchu dwukierunkowego. Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie miasta, o takim planie nie było mowy.

– To byłaby daleko idąca ingerencja w układ drogowy. Ulica Andriollego na tym odcinku należy do miasta, ale nadzór nad ruchem na drogach gminnych i powiatowych sprawuje starosta i to on ostatecznie zatwierdza organizację ruchu i ma prawo do tego typu zmian. Zawsze podczas rozmów z projektantami podnoszona jest kwestia, że unika się sytuacji, w których miałyby się zmienić przyzwyczajenia ludzi. A to byłaby zmiana radykalna, która mogłaby powodować problemy. Kierowcy z reguły jeżdżą na pamięć i mogłoby dojść do kolizji lub wypadków – wyjaśnia Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta.

Prace przy modernizacji linii kolejowej nabierają tempa, więc teraz utrudnienia dla kierowców i pieszych będą coraz większe. W kolejnym etapie robót zamknięty zostanie przejazd przez tory w ul. Majowej. Planowany jest objazd do centrum Otwocka ul. Reymonta. Do tego czasu otwarty musi już być przejazd pod wiaduktem na ul. Orlej. Ma to nastąpić za mniej więcej trzy tygodnie. Ale to nie koniec. – W związku z przebudową przejazdu kolejowego (budowa tunelu – przyp. red.) będzie też zamknięta ul. Górna przy ul. Majowej. Nie będzie można skręcić na tym skrzy-żowaniu – zdradza plany naczelnik. Aby dojechać do ul. Kołłątaja, kierowcy będą musieli wcześniej skręcić w ul. Małą lub ul. Różaną.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.