Zimowa rozrywka podczas ferii

PÓŁKOLONIA Z FUNDACJĄ „USKRZYDLAMY”.

Dla uczniów to był czas wypoczynku. Część dzieci wyjechała poza miasto, inne uczęszczały na półkolonie. Fundacja SuperDrob „Uskrzydlamy” z Karczewa zapewniła 23 uczniom z różnych szkół mnóstwo darmowych atrakcji.

AGNIESZKA JASKULSKA

Dwa tygodnie odpoczynku od szkoły z pewnością przydały się wszystkim uczniom. Podczas zimowych ferii część dzieci wyjechała z miasta, ale wiele z nich zostało w domu.
Z myślą o tych ostatnich Fundacja „Uskrzydlamy” firmy SuperDrob z Karczewa zorganizowała półkolonie. – W pierwszym tygodniu ferii skorzystała z nich grupa 23 dzieci m.in. z Karczewa, Wiązowny, Otwocka i Józefowa. Były to pociechy naszych pracowników – mówi Randa Ombach, prezes fundacji. – Dla uczestników przygotowaliśmy bogaty program edukacyjny, integracyjny i twórczy.

Z pewnością nikt się nie nudził – zaznacza Randa Ombach. Dzieci wykazały się kreatywnością m.in. podczas warsztatów plastycznych, malowania na szkle czy zajęć kulinarnych, kiedy to własnoręcznie piekły np. bułeczki. Uczniowie uczestniczyli również w wyjątkowych warsztatach z osobami niewidomymi – zajęcia wywarły na nich ogromne wrażenie. Zorganizowano także wycieczki m.in. do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium, Muzeum Etnograficznego, czy do kina. Był też wyjazd do ośrodka agroturystycznego „Wioska pod Kogutem” w Górze Kalwarii. Odbyły się również zajęcia sportowe z trenerami LKS Mazur Karczew, a także trening tenisa stołowego. Wiele zajęć dla uczniów zorganizowano wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Helenów w Wawrze. – Podczas półkolonii dzieci miały zapewnione drugie śniadanie, obiad z dwóch dań i podwieczorek – podkreśla prezes Fundacji „Uskrzydlamy”.

Uczniowie bawili się pod czujnym okiem opiekunów. – Prezes firmy SuperDrob zgodził się, aby kilku pracowników zamiast iść do pracy, zajęło się opieką nad dziećmi w ramach wolontariatu. Dzięki temu uczniowie byli bezpieczni, a pracownicy mogli połączyć przyjemne z pożytecznym – tłumaczy Randa Ombach. I dodaje, że ferie zimowe już się zakończyły i dzieci wróciły do szkół. W wakacje fundacja planuje zorganizować dla nich kolejny wypoczynek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.