Chodnik przy Świderskiej zabezpieczony

Rozgrzebana inwestycja w centrum miasta.

Urząd miasta zlecił w końcu zabezpieczenie terenu wzdłuż rozgrzebanego chodnika przy ul. świderskiej. teraz pieszych i kierowców od pozbawionego krawężnika wykopu dzielą słupki. termin dokończenia inwestycji nie jest jeszcze znany, a firma zapłaci karę.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Prace przy remoncie chodnika przy ul. Świderskiej zostały przerwane w listopadzie 2017 r. Od tego czasu teren inwestycji nie był zabezpieczony i stwarzał zagrożenie dla mieszkańców. Chodnik został rozebrany, nie ma
krawężnika, idąc jezdnią, można wpaść w dołek. Łuk przy skrzyżowaniu z ul. Górną, gdzie jest wykop, to prawdziwa pułapka dla pieszych i kierowców. Na to zagrożenie zwracali też uwagę nasi Czytelnicy, którzy dzwonili do redakcji, prosząc o interwencję.

Na szczęście w ubiegłym tygodniu urząd miasta zadbał, aby wzdłuż rozgrzebanego chodnika zostały ustawione słupki, które oddzielają jezdnię od terenu budowy.

– Wykonawca wie, że powinien ten teren zabezpieczyć. Wysyłaliśmy do niego pisma w tej sprawie. Ale to nie znaczy, że musimy patrzeć na to, co zagraża mieszkańcom. Dlatego zostały ustawione słupki i na pewno w podstawowym zakresie będziemy dbali, żeby to miejsce było bezpieczne – zapewnia w rozmowie z „Linią” Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki miejskiej.

Miasto wysyła też do wykonawcy monity z pytaniem, kiedy dokończy remont chodnika. – Czekamy na ostateczne stanowisko firmy. Na razie nie można mówić o konkretach – dodaje naczelnik. Cały czas wykonawcy naliczane są kary wynikające z podpisanej z miastem umowy, bo termin zakończenia inwestycji już dawno minął. Rozwiązania są dwa. Albo firma dokończy remont, albo miasto będzie musiało znaleźć nowego, rzetelnego wykonawcę. Sprawa rozstrzygnie się w ciągu najbliższych tygodni.

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.