Wredny śmieciarz…

Według badań naukowych tworzywa sztuczne rozkładają się w ziemi nawet przez 500 lat, bo tyle czasu potrzeba, żeby plastikowa butelka uległa w glebie biodegradacji. Ile potrzeba lat, żeby w niektórych mieszkańcach wyrobić poczucie, że wygląd otoczenia, w którym żyjemy, zależy od nas samych? Obawiamy się, że jedno pokolenie to za mało. A przykład na to mamy na załączonej fotografii.

WOJTEK SIERGIEJUK

Najprawdopodobniej w nocy z poniedziałku na wtorek (29/30 stycznia) ktoś bez skrupułów zostawił stertę śmieci po zakończonej budowie lub remoncie domu. Śmieci wyładowano w lesie w Pogorzeli Warszawskiej, tuż przy drodze do Celestynowa. Ślady kół ewidentnie wskazywały, że samochód ciężarowy wjechał tam od strony Otwocka. Brawo,
panie śmieciarz! Za pańskie śmieci zapłacą inni – uczciwi mieszkańcy, którzy segregują odpady i każdy najmniejszy papierek wrzucają do odpowiedniego pojemnika. Pan, panie śmieciarz,możesz czuć się zadowolony z siebie, że tym razem ci się udało. Choć może niedo końca, bo sprawą zajmie się także policja.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl