Wredny śmieciarz…

Według badań naukowych tworzywa sztuczne rozkładają się w ziemi nawet przez 500 lat, bo tyle czasu potrzeba, żeby plastikowa butelka uległa w glebie biodegradacji. Ile potrzeba lat, żeby w niektórych mieszkańcach wyrobić poczucie, że wygląd otoczenia, w którym żyjemy, zależy od nas samych? Obawiamy się, że jedno pokolenie to za mało. A przykład na to mamy na załączonej fotografii.

WOJTEK SIERGIEJUK

Najprawdopodobniej w nocy z poniedziałku na wtorek (29/30 stycznia) ktoś bez skrupułów zostawił stertę śmieci po zakończonej budowie lub remoncie domu. Śmieci wyładowano w lesie w Pogorzeli Warszawskiej, tuż przy drodze do Celestynowa. Ślady kół ewidentnie wskazywały, że samochód ciężarowy wjechał tam od strony Otwocka. Brawo,
panie śmieciarz! Za pańskie śmieci zapłacą inni – uczciwi mieszkańcy, którzy segregują odpady i każdy najmniejszy papierek wrzucają do odpowiedniego pojemnika. Pan, panie śmieciarz,możesz czuć się zadowolony z siebie, że tym razem ci się udało. Choć może niedo końca, bo sprawą zajmie się także policja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.