Siła weteranów

Nowe twarze w lidze

W czwartej kolejce 3Basket Otwock rozegrano tylko jedno spotkanie. Drugi z zaplanowanych meczów między Wszystko Albo Nic oraz Night Hot Frytka Show został przełożony na marzec

MARCIN SULIGA

Starcie DM Uroda z Shake N Bake było pojedynkiem drużyn, którym do tej pory nie było dane zagrać w tegorocznych rozgrywkach. Na koncie DM Uroda znalazły się już co prawda pierwsze punkty, ale zespół Tomasza Kargula zainkasował je bez gry, dostając walkowera od debiutantów – BC Awantura.

Pierwsi limit 25 punktów osiągnęli gracze DM Uroda, ale ich przewaga na półmetku spotkania wynosiła zaledwie trzy punkty. Zawodnicy Shake N Bake po nieco słabszym początku złapali dobry rytm i wydawało się, że druga część spotkania będzie jeszcze bardziej emocjonująca niż pierwsza. Zejście na przerwę nie przysłużyło się jednak
drużynie Michała Ornata.

DM Uroda szybko zbudowała bezpieczną przewagę, która pozwalała kontrolować wynik, zwłaszcza że w znakomitej dyspozycji strzeleckiej był kapitan zespołu Tomasz Kargul. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Urody 50:38.

– Mecz był wyrównany do przerwy z dwóch powodów. Przeciwnicy nie byli jeszcze bardzo zmęczeni, a poza tym zbyt długo trzymaliśmy na ławce naszego nowego zawodnika Krzyśka Kałuszkę. Chcieliśmy go powoli wprowadzić do składu, a tymczasem trzeba było go od razu wprowadzić do gry, bo dał nam dużo zarówno w defensywie, jak i w ofensywie – uważa Kargul.

Kałuszko już w pierwszym meczu pokazał, że będzie sporym wzmocnieniem składu Urody, która nie może być pewna występu w najbliższych meczach swoich liderów z poprzedniego sezonu – Andrzeja Trzaskowskiego oraz Marcina Żelazki. – Na razie trudno powiedzieć, kiedy obaj wrócą do gry. Niewykluczone, że być może nawet cały sezon będziemy musieli grać w obecnym składzie. Celujemy w czwórkę, a jeśli uda się wywalczyć coś więcej, to będzie nasz sukces. Wierzymy w siłę weteranów – mówi Kargul.

Zmiany zaszły również w składzie Shake N Bake. Do ekipy Michała Ornata dołączył Kamil Quandil. – To bardzo solidny i uniwersalny zawodnik, który już dziś pokazał, że będzie mocnym ogniwem naszego zespołu. Może jeszcze potrzebujemy większego zgrania, ale powinno być dobrze – ocenia najlepszy strzelec Shake N Bake. – A co do samego meczu, to chyba wpadliśmy w pułapkę schematów. Przed pierwszym spotkaniem ćwiczyliśmy kilka rozwiązań i chyba zbyt mocno chcieliśmy oprzeć na nich naszą grę, zamiast spróbować czegoś innego. Do tego doszła duża liczba fauli i rywale w drugiej połowie szybko nam odjechali – tłumaczy porażkę swojego zespołu Ornat. 

DM Uroda – Shake N Bake 50:38 (25:22)
DM Uroda: K. Zadrożny, T. Kargul 20, A. Gawłowski 6, A. Nowak 13, K. Kałuszko 11
Shake  N Bake: M. Stelmach 2,M. Ornat 19, K. Qandil 11, D. Bodalski 6

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.