Szansa na Lidla

Była zajezdnia autobusowa, będzie supermarket?

Na terenie, gdzie była kiedyś zajezdnia autobusowa PKS, u zbiegu ulic Warsztatowej i Kraszewskiego mają powstać obiekty handlowo-usługowe. Czy będzie to Lidl?

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W ubiegłym tygodniu znów zrobiło się głośno o tym, że w Otwocku powstanie pierwszy w powiecie supermarket
sieci Lidl. Takie nieoficjalne informacje padły podczas komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego, gdy omawiana była trasa nowej linii autobusowej ZTM z Karczewa do Otwocka. Radni zaproponowali, aby w okolicy ronda przy ul.Warsztatowej znalazł się przystanek autobusowy m.in. z uwagi na to, że obok ma powstać supermarket.

– Jest tam planowana budowa Lidla. To jest informacja nieoficjalna, ale z wiarygodnego źródła. Jeżeli się potwierdzi, to zlokalizowanie tam przystanku jest uzasadnione – stwierdził na komisji przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Poszliśmy tym tropem i oto, co udało się nam ustalić. Właścicielem działek o powierzchni ponad 12 tys.m2 na wspomnianym terenie jest firma Gwarant. Już w 2016 roku prezydent Zbigniew Szczepaniak wydał warunki zabudowy dla tych działek. – Decyzja jest wydana na trzy obiekty handlowo-usługowe. Występowała o nią firma zewnętrzna. Nie było mowy o budowie sklepów wielkopowierzchniowych. W dokumentach była wyznaczona powierzchnia do sprzedaży i nawet po jej zsumowaniu nie było to więcej niż 2 tys. m2 – poinformowała „Linię” naczelnik wydziału planowania przestrzennego w urzędzie miasta Elżbieta Salamończyk.

29 grudnia 2017 roku spółka wystąpiła do starostwa o pozwolenie na budowę. Procedura w tej sprawie trwa, urzędnicy weryfikują złożone dokumenty. – Chodzi o budynek handlowy i dwa budynki usługowo-handlowe –  odczytał nam treść złożonego wniosku o pozwolenie na budowę dyrektor wydziału architektury i budownictwa w starostwie Mariusz Okoński.

Skontaktowaliśmy się też z Eugeniuszem Zielińskim, właścicielem Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego „Gwarant”, który potwierdził, że nadal jest właścicielem tego terenu. Zapytaliśmy też, czy to prawda, że ma tam powstać supermarket sieci Lidl.
–Na razie niemogę udzielić takiej informacji. Gdy już będzie coś działo się oficjalnie, to będziemy mogli rozmawiać. Na razie to są informacje handlowe. Nie udzielam szczegółowych informacji. Zobaczymy, co będzie –  odpowiedział Zieliński, znany lokalny deweloper.

Ostatnim razem, gdy było głośno o budowie Lidla w Otwocku (miał powstać u zbiegu ulic Rzemieślniczej i Górnej), sprawa utknęła w starostwie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.