Doda i Dżoana wspierają schronisko

CELESTYNÓW: HOJNE CELEBRYTKI POMOGŁY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM.

Po tym, jak włamywacze bezczelnie okradli schronisko w Celestynowie, z pomocą bezdomnym zwierzętom przyszli nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również gwiazdy ze świata show-biznesu – piosenkarka Doda i modelka Joanna Krupa.

AGNIESZKA JASKULSKA

Na początku roku „Linia” pisała o włamaniu do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. We wtorek, 9 stycznia dwóch sprawców ukradło z magazynu wiele narzędzi, m.in.: pilarkę spalinową, szlifierki, drabinę i przedłużacze szpulowe.

– Złodzieje ukradli sprzęt o wartości kilku tysięcy złotych. Nie mieliśmy czym naprawić zwierzętom boksów czy bud – tłumaczył wtedy Łukasz Balcer, dyrektor schroniska w Celestynowie, apelując o pomoc i wsparcie dla zwierząt. Okazało się, że kradzież poruszyła wiele osób.

– Byliśmy zaskoczeni pomocą, która napływała z różnych stron. Ludzie dobrej woli podarowali nam wiele narzędzi oraz sprzęt, który jest potrzebny do remontów i napraw m.in. boksów, bud czy ogrodzenia. Na terenie schroniska, gdzie przebywa ponad 300 zwierząt, zawsze jest coś do zrobienia lub naprawienia – podkreśla szef celestynowskiego schroniska. I dodaje, że w ośrodku zamontowano już alarm. Schronisko zapłaciło tylko za urządzenie, bo alarm za darmo zainstalował jeden z darczyńców.

Wiadomość o zuchwałej kradzieży w schronisku dotarła nawet do gwiazd z pierwszych stron gazet. Piosenkarka Doda (Dorota Rabczewska) i modelka Joanna Krupa (Dżoana) również postanowiły pomóc bezdomnym zwierzętom. Doda już nie raz okazała wielkie serce potrzebującym i wspiera wiele akcji charytatywnych. Tym razem pomogła schronisku w Celestynowie. – Doda przekazała niemałą kwotę na konto schroniska. Wpłaciła aż 10 tys. zł – podkreśla Balcer. Choć gwiazda nie pochwaliła się tym faktem, to na oficjalnej stronie schroniska pojawiły się podziękowania dla artystki. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten hojny gest – mówi poruszony Łukasz Balcer.

Natomiast Joanna Krupa, która od dawna działa na rzecz praw zwierząt, namawiała do zlicytowania na rzecz celestynowskiego schroniska czarnego, stylowego T-shirtu ze złotym napisem „CHWDP”. Ten zwrot, powszechnie kojarzony z obrażaniem policji, tym razem ma jednak zupełnie inne znaczenie: CHWDP, czyli „Chcę Wam Dać Psa!”. Modelka podkreśla, że chodzi o to, aby ludzie pomagali schroniskom, nawet jeśli nie mogą adoptować psa. Akcja „CHWDP” jeszcze się nie skończyła.

– Już kilka osób wylicytowało T-shirt i wpłaciło darowiznę na konto schroniska. Łącznie jest to już ponad 2 tys. zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają i pomagają zwierzętom – mówi Łukasz Balcer.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.