GDZIE NAJLEPSZE KINO W STOLICY? W FALENICY!

Kinokawiarnia Stacja Falenica wygrała plebiscyt na Najlepsze Kino 2017 Roku w Warszawie organizowany przez portal http://www.warszawiaki.com.pl. W konkursie decydujący głos mieli internauci. O sukcesie w pewnej części zdecydowała z pewnością przeprowadzona niedawno modernizacja.

PRZEMEK SKOCZEK

Warszawiaki to plebiscyt organizowany od 2014 roku, którego celem jest wybór m.in. najlepszych lokali i instytucji kulturalno-rozrywkowych oraz wydarzeń roku w stolicy. Nagrody są wręczane aż w 14 kategoriach. Na falenicką kinokawiarnię oddano 35 proc. głosów. Drugie miejsce zajęło Kino Elektronik (29 proc.), a trzecie Kino Praha (8 proc.). Gratulujemy!

Ubiegły rok był dla obiektu czasem sporych zmian. – Przeprowadziliśmy duży remont. Pojawiły się nowe pomieszczenia, nowego wyrazu nabrała też kawiarnia. Udało się wygospodarować przestrzeń na stworzenie niewielkiej, kameralnej sali kinowej, którą nazywamy Małym Szpakiem. Mieści ona 20 foteli i jest przeznaczona na studyjne filmy artystyczne – opowiada właściciel Kinokawiarni Stacja Falenica Arek Jaskólski.

– Rozpoczęliśmy nowe cykle filmowe. W każdą środę o godz. 12 zapraszamy na kino dla mam. Raz w miesiącu organizujemy rodzinne oglądanie filmów oraz spotkania z książką dla dzieci i młodzieży. Coraz częściej gramy filmy na pokazach przedpremierowych. Razem z grupą Cogito rozpoczęliśmy też projekt dla dzieci i młodzieży pt. „Redakcja”, w którym redagowane jest pismo „Dzieciaki Rządzą” – wylicza Jaskólski.

Kino zyskało również nową, klimatyczną przestrzeń na piętrze, nazwaną Wieżą Sztuki. Wchodzi się do niej korytarzem przy starych, ceglanych murach, po oryginalnych, drewnianych schodach
z początku istnienia stacji kolejowej. Organizowane są tam artystyczne warsztaty i spotkania towarzyskie, a w przyszłości będą także wystawy.

Remont przyniósł też jednak zmianę, która jest dość powszechnie krytykowana. Otóż wejście do kinokawiarni jest teraz możliwe tylko od ul. Patriotów. To spory minus, zwłaszcza dla podróżnych chcących wpaść na szybką kawę lub ciastko. Skąd ta decyzja? Została ona podyktowana przepisami PKP, związanymi ze świadczeniem usług gastronomicznych. Coś za coś.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.