Będzie nowy posterunek

WIĄZOWNA: PRZEPROWADZKA POLICJI CORAZ BLIŻEJ.

W ciągu kilku najbliższych lat wiązowscy policjanci doczekają się w końcu nowej siedziby i opuszczą obecną przy ul. Kościelnej. Jeszcze w tym roku ma być gotowa dokumentacja projektowa nowego posterunku, który powstanie na gminnej działce przy ul. Leśnej w Wiązownie.

WOJTEK SIERGIEJUK

Skromny budynek po dawnym punkcie odbioru mleka przy ul. Kościelnej 9 w Wiązownie, zaadaptowany dla potrzeb policji, służy miejscowym stróżom prawa niemal od 20 lat i nie przystaje zbytnio do wizerunku prężnie rozwijającej się gminy. Nie spełnia też odpowiednich standardów i jest już tak wysłużony, że mija się z celem inwestowanie w jego poważniejszą modernizację. Władze Wiązowny, które od lat starały się, żeby na jej terenie był komisariat, w odpowiedzi słyszały, że aby taka jednostka policji miała szansę powstać, musi mieć odpowiednią siedzibę. I wydaje się, że wszystko jest na jak najlepszej drodze, żeby powstała ona w niedalekiej przyszłości.

Mówił o tym podczas rocznej odprawy otwockiej policji podsumowującej wyniki ubiegłorocznej pracy w powiecie otwockim zastępca komendanta stołecznego policji ds. logistyki Włodzimierz Pietroń. Komenda Stołeczna Policji oszacowała koszt budowy posterunku na ok. 6 mln zł. Jeszcze w tym roku zamierza wpisać to zadanie w plan inwestycyjny. Wiązowski samorząd, który już wcześniej zadeklarował chęć przekazania pod nową siedzibę policji gminnej działki, poszedł za ciosem. Podczas styczniowej sesji radni podjęli stanowisko o wyasygnowaniu jeszcze w tym roku kwoty 300 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej.

– Zdajemy sobie sprawę, że wraz z intensywnym rozwojem społeczno-gospodarczym gminy i dalszą perspektywą tego rozwoju powinno wzrastać bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz przestrzeganie ładu i porządku publicznego. Niedaleka perspektywa modernizacji drogi krajowej oraz budowa autostrady, a także realizacja budowy centrów handlowych na terenie gminy Wiązowna w sposób naturalny spowodują zwiększone zapotrzebowanie na działania policji poprawiające bezpieczeństwo lokalnego społeczeństwa – mówi przewodnicząca rady Renata Falińska.

W 2020 r. gmina przekaże dodatkowy 1 mln zł na budowę i wyposażenie nowego posterunku. A powstanie on w ścisłym centrum Wiązowny, na działce o powierzchni 3 300 m kw. przy ul. Leśnej. Oczywiście budowany będzie posterunek, ale założenia projektowe są takie, żeby budynek bez problemów mógł pomieścić także znacznie większy skład osobowy komisariatu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.