Będzie nowy posterunek

WIĄZOWNA: PRZEPROWADZKA POLICJI CORAZ BLIŻEJ.

W ciągu kilku najbliższych lat wiązowscy policjanci doczekają się w końcu nowej siedziby i opuszczą obecną przy ul. Kościelnej. Jeszcze w tym roku ma być gotowa dokumentacja projektowa nowego posterunku, który powstanie na gminnej działce przy ul. Leśnej w Wiązownie.

WOJTEK SIERGIEJUK

Skromny budynek po dawnym punkcie odbioru mleka przy ul. Kościelnej 9 w Wiązownie, zaadaptowany dla potrzeb policji, służy miejscowym stróżom prawa niemal od 20 lat i nie przystaje zbytnio do wizerunku prężnie rozwijającej się gminy. Nie spełnia też odpowiednich standardów i jest już tak wysłużony, że mija się z celem inwestowanie w jego poważniejszą modernizację. Władze Wiązowny, które od lat starały się, żeby na jej terenie był komisariat, w odpowiedzi słyszały, że aby taka jednostka policji miała szansę powstać, musi mieć odpowiednią siedzibę. I wydaje się, że wszystko jest na jak najlepszej drodze, żeby powstała ona w niedalekiej przyszłości.

Mówił o tym podczas rocznej odprawy otwockiej policji podsumowującej wyniki ubiegłorocznej pracy w powiecie otwockim zastępca komendanta stołecznego policji ds. logistyki Włodzimierz Pietroń. Komenda Stołeczna Policji oszacowała koszt budowy posterunku na ok. 6 mln zł. Jeszcze w tym roku zamierza wpisać to zadanie w plan inwestycyjny. Wiązowski samorząd, który już wcześniej zadeklarował chęć przekazania pod nową siedzibę policji gminnej działki, poszedł za ciosem. Podczas styczniowej sesji radni podjęli stanowisko o wyasygnowaniu jeszcze w tym roku kwoty 300 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej.

– Zdajemy sobie sprawę, że wraz z intensywnym rozwojem społeczno-gospodarczym gminy i dalszą perspektywą tego rozwoju powinno wzrastać bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz przestrzeganie ładu i porządku publicznego. Niedaleka perspektywa modernizacji drogi krajowej oraz budowa autostrady, a także realizacja budowy centrów handlowych na terenie gminy Wiązowna w sposób naturalny spowodują zwiększone zapotrzebowanie na działania policji poprawiające bezpieczeństwo lokalnego społeczeństwa – mówi przewodnicząca rady Renata Falińska.

W 2020 r. gmina przekaże dodatkowy 1 mln zł na budowę i wyposażenie nowego posterunku. A powstanie on w ścisłym centrum Wiązowny, na działce o powierzchni 3 300 m kw. przy ul. Leśnej. Oczywiście budowany będzie posterunek, ale założenia projektowe są takie, żeby budynek bez problemów mógł pomieścić także znacznie większy skład osobowy komisariatu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.