Podchody pod odchody

OTWOCK: BĘDĄ KOSZE I WORKI NA PSIE KUPY.

Zalegają na trawnikach i chodnikach, co widać zwłaszcza, gdy stopnieje śnieg. Właściciele psów narzekają, że nie mają gdzie wyrzucać odchodów, które sprzątają po swoich pupilach. Na wiosnę to się zmieni. Na wniosek
radnego Marcina Kraśniewskiego miasto zakupi specjalne kosze i worki na psie kupy.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Chodniki i trawniki to nie psie wychodki. Problem z odchodami czworonogów na terenach zielonych w mieście istnieje od dawna. Wystarczy choćby przejść się po parku miejskim. Kupa na kupie. Ale można temu przeciwdziałać. Radny Marcin Kraśniewski proponuje, aby miasto zakupiło i zamontowało kosze na psie odchody wraz z pojemnikami zawierającymi woreczki. To odpowiedź na prośby mieszkańców, którzy interweniowali u niego w tej sprawie.

Początkowo akcja miała obejmować tylko osiedla Ługi i Morskie Oko. Taki wniosek radnego Marcina Kraśniewskiego został przegłosowany na komisji budżetu i inwestycji, 29 stycznia. Ten problem dotyczy jednak całego miasta, dlatego radny chce zaproponować zwiększenie kwoty na ten cel z 2 tys. zł na 10 tys. zł. Dzięki temu będzie można kupić więcej koszy i zamontować je w całym mieście.

– Na prośbę właścicieli psów złożyłem do prezydenta i przewodniczącego rady miasta wniosek o zamontowanie koszy na odchody wraz z pojemnikami na woreczki przy ulicach Danuty, Generalskiej i Lecha. Mieszkańcy zgłaszali mi brak możliwości utylizacji tych nieczystości. Ponieważ problem dotyczy całego miasta, na najbliższej sesji zgłoszę wniosek o to, aby rozszerzyć tę akcję także na inne rejony miasta. Udostępnienie takich koszy umożliwi właścicielom sprzątanie po swoich psach i przyczyni się do zachowania czystości na terenach zielonych, gdzie spacerują rodziny z dziećmi – mówi w rozmowie z „Linią” radny Marcin Kraśniewski.

Jeden kosz z pojemnikiem na woreczki kosztuje ok. 500-600 zł. Na czwartkowej sesji rada miasta przeznaczyła na ten cel z budżetu Otwocka 10 tys. zł. Kosze mają zostać zamontowane na wiosnę. Wtedy wystarczy tylko egzekwować, aby właściciele psów sprzątali po swoich pupilach, a będzie czyściej i przyjemniej.

One thought on “Podchody pod odchody

  • 24 lipca 2020 o 11:01
    Permalink

    Takie kosze i dystrybutory powinny być wszędzie. Ja sama zgłosiłam się do rady mojego osiedla i zakupili fajne Psie Stacje Dora z bio woreczkami Pucek. Woreczki same się rozkładają i są bardzi praktyczne. Powinno to się znalezc na każdym osiedlu w Polsce. Może wtedy chociaz problem psich nieczystości zniknął by z naszych miast.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.