Jednolity Plik Kontrolny bez tajemnic

POWIAT: BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW.

Starostwo Powiatowe w Otwocku we współpracy z Urzędem Skarbowym i przedsiębiorcami organizuje szkolenie na temat Jednolitego Pliku Kontrolnego. W czwartek, 22 lutego będzie okazja do rozmowy zarówno z urzędnikami, jak i praktykami.

SYLWIA WYSOCKA

Od początku roku mikroprzedsiębiorcy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT oraz przesyłają ją w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego. Ten obowiązek comiesięcznego składania plików JPK od 1 lipca 2016 r. dotyczy dużych firm, od 1 stycznia 2017 r. zaczął obowiązywać małe i średnie podmioty, a od 1 stycznia 2018 r. również mikroprzedsiębiorców. Temat wciąż budzi ich obawy, stąd pomysł, aby zorganizować szkolenie na ten temat.

– To szkolenie będzie pierwszym z cyklu, który pomoże w zawiązaniu współpracy przedsiębiorców i urzędników. Kolejne spotkania będą efektem wsłuchiwania się w głos przedsiębiorców i odpowiedzią na ich najważniejsze potrzeby – zapowiada wicestarosta Paweł Rupniewski. Inicjatywę popiera Urząd Skarbowy w Otwocku.

– Chcemy wspierać przedsiębiorców w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych. W szkoleniu wezmą udział nasi specjaliści, którzy już od dłuższego czasu zajmują się Jednolitym Plikiem Kontrolnym. Podzielą się oni teoretyczną i praktyczną wiedzą na ten temat. Myślę, że podstawą będzie pokazanie przedsiębiorcom, na czym ten obowiązek w ogóle polega, bo skoro jest to coś nowego, trzeba wprowadzić podatników w ten temat – mówi naczelnik otwockiej skarbówki Łukasz Balas.

Szkolenie z Jednolitego Pliku Kontrolnego odbędzie się w czwartek, 22 lutego o godz. 7 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku (ul. Poniatowskiego 10). Będzie przeprowadzone przez specjalistów z Urzędu Skarbowego w Otwocku oraz praktyków, co pozwoli na ujęcie tematu zarówno z perspektywy urzędu, jak i przedsiębiorców. Szkolenie ma charakter otwarty i jest bezpłatne. Planowany czas trwania to dwie godziny. Dla uczestników przewidziany jest poczęstunek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.