Pijany jeździł bez prawa jazdy

KARCZEW: ROZBIŁ HYUNDAIA NA LATARNI.

Artur W. nie powinien wsiadać za kierownicę! Zabrano mu prawo jazdy, a mimo to pijany w sztok mężczyzna wsiadł do hyundaia i ruszył w drogę. Mieszkaniec Karczewa roztrzaskał auto na latarni na wysokości osiedla Ługi. Teraz grożą mu trzy lata więzienia.

AGNIESZKA JASKULSKA

To był pechowy wtorek, 13 lutego dla Artura W. 39-letni mieszkaniec gm. Karczew dobrze się bawił. Zamroczony alkoholem, wsiadł do hyundaia i ruszył w drogę. Około godz. 22 pędził ul. Karczewską w stronę Karczewa. Na skrzyżowaniu ul. Karczewskiej, ul. Bema i stacji benzynowej stracił panowanie nad samochodem i auto z impetem wbiło się w latarnię. Artur W. był kompletnie pijany, ale nie odniósł poważnych obrażeń. Jeden ze świadków zdarzenia wezwał policję. – Mężczyzna został zatrzymany. Kierowca hyundaia nie był trzeźwy. Po przebadaniu okazało się, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie – mówi podinsp. Piotr Zakrzewski z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Na tym jednak nie koniec. W toku postępowania wyszło na jaw, że Arturowi W. rok wcześniej odebrano prawo jazdy za jazdę po pijaku. – 39-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obowiązywał on do końca lutego – zaznacza podinsp. Zakrzewski. Teraz sąd nie będzie łaskawy dla mieszkańca Karczewa. Artur W. odpowie m.in. za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Mężczyzna może nie tylko na długo stracić prawo jazdy, grozi mu również kara finansowa i trzy lata więzienia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.