Martwa kobieta znaleziona w kuchni

SOBIENIE-JEZIORY: TRAGICZNY POŻAR W DOMU JEDNORODZINNYM.

W sobotę, 10 lutego straż pożarna została wezwana do pożaru w domu jednorodzinnym w Warszówce w gminie Sobienie-Jeziory. W budynku znaleziono zwłoki 74-letniej kobiety. Policja i Prokuratura Rejonowa w Garwolinie wyjaśniają okoliczności tej tragedii.

Rano okoliczni mieszkańcy zauważyli gęsty dym wydobywający się z domu jednorodzinnego, w którym mieszkała 74-letnia Eugenia K. Przerażeni wezwali straż pożarną. – Zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego otrzymaliśmy w sobotę po godz. 10.20 – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej. Na miejscu błyskawicznie interweniowało kilka zastępów z otwockiej jednostki, a także ochotnicy z OSP Sobienie-Jeziory, policja i karetka pogotowia.

Paliło się na pierwszym piętrze domu. Drzwi do budynku były zamknięte od wewnątrz, ale ratownicy szybko dostali się do środka. – Ze zgłoszenia wynikało, że w domu może znajdować się człowiek. Dlatego część strażaków przeszukiwała pomieszczenia, a inni gasili pożar – podkreśla mł. kpt. Łodygowski. Niestety, sprawdził się najgorszy scenariusz. W pomieszczeniu, gdzie prawdopodobnie wybuchł pożar, na podłodze przy oknie znaleziono zwłoki 74-letniej kobiety.

– Spaleniu uległo pomieszczenie kuchenne – dodaje mł. kpt. Łodygowski. Na miejsce wezwano prokuratora i policyjnego technika, który zabezpieczył ślady. Okoliczności tragedii wyjaśnia policja. – Wszystko wskazuje na to, że przyczyną pożaru było zwarcie w elektrycznym urządzeniu grzewczym. Wyjaśniamy okoliczności tego tragicznego zdarzenia – tłumaczy podinsp. Piotr Zakrzewski z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.