Msze za miasto

COMIESIĘCZNE MODLITWY U SIÓSTR SZENSZTACKICH.

Każdego dziewiątego dnia miesiąca o godz. 19 w kaplicy sióstr szensztackich przy ul. Czecha w Otwocku odprawiane są msze w intencji miasta. Pierwsza modlitwa z udziałem mieszkańców odbyła się w piątek, 9 lutego.


ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Jako mieszkańcy zmagamy się z wieloma poważnymi i przewlekłymi problemami dotyczącymi Otwocka. Wielu z nas codziennie pracuje na rzecz naszego miasta, choćby płacąc podatki czy wychowując jego młodych mieszkańców. Dbając o rozwój Otwocka, powinniśmy działać w myśl zasady św. Ignacego Loyoli „Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a działaj, jakby wszystko zależało tylko od ciebie”. Dlatego wszystkich, którym zależy na losach naszej małej ojczyzny, zapraszamy do wspólnej modlitwy – zachęca mieszkańców do udziału w comiesięcznych mszach ich pomysłodawca, radny Mateusz Głasek.

Jak poinformował radny w rozmowie z „Linią”, msze w kaplicy sióstr szensztackich zostały już zamówione do końca kadencji obecnego samorządu. – Mszy będzie dziewięć, jest to więc forma nowenny. Będą one odprawiane do czasu, gdy będą decydowały się losy miasta. Później zamierzam ten pomysł kontynuować, nawet jeśli nie będę radnym – zapowiada Głasek. Radny zachęca do zgłaszania intencji, w jakich będą modlić się mieszkańcy (patrz ramka). Dni odprawianych mszy, czyli dziewiątego każdego miesiąca, nie są przypadkowe. Nawiązują do daty uzyskania przez Otwock praw miejskich, co miało miejsce 9 listopada 1916 r.

Mateusz Głasek podkreśla, że jest to inicjatywa przede wszystkim mieszkańca, a nie radnego. Nie chce, żeby ktoś zarzucił mu, że prowadzi w ten sposób kampanię wyborczą, bo to nie ma z tym związku. Nie chciałby też, aby msze za Otwock porównywać do miesięcznic smoleńskich, o czym już słyszał, bo jak podkreśla, nie jest związany z żadną partią polityczną, a msze za miasto to jego własna inicjatywa.

– Za wszystkie ważne dla siebie wydarzenia zamawiam mszę. Teraz zamówiłem nabożeństwo za Otwock, bo zależy mi na losie naszej małej ojczyzny. Dlaczego w kaplicy u sióstr szensztackich? Ruch szensztacki jest międzynarodową wspólnotą religijną, której jestem członkiem. Należę do wspólnoty dla małżeństw – tłumaczy w rozmowie z „Linią” Mateusz Głasek.

Modlitwa wiernych podczas pierwszej mszy, która odbyła się 9 lutego.

  • Módlmy się za cały Kościół święty, a szczególnie za kapłanów posługujących na terenie Otwocka, tak aby głosząc Ewangelię nadziei, mogli się cieszyć wzrostem wiary i miłości we wspólnocie wiernych.
  • Módlmy się za władze naszego miasta, tak aby podejmując swoje decyzje,
    oświecone światłem Ducha Świętego, kierowały się zawsze dobrem mieszkańców.
  • Módlmy się za wszystkich mieszkańców Otwocka, a szczególnie tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, cierpią z powodu chorób lub niedostatku. Niech dobry Bóg okaże im swoją łaskę i miłosierdzie, a sąsiedzi i przyjaciele otoczą potrzebną opieką.
  • Módlmy się o rychłe i skuteczne rozwiązanie problemów naszego miasta, tak aby dla jego mieszkańców było przyjaznym miejscem do wzrastania w świętości.
  • Módlmy się za nas, tutaj zgromadzonych, o wszelkie potrzebne siły i łaski do codziennej pracy na rzecz swoich rodzin i naszej małej ojczyzny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.