Opel kontra ciężarowa laweta

SPEKTAKULARNA KRAKSA NA OBWODNICY KARCZEWA.

Wystarczyła chwila nieuwagi i doszło do kraksy, która na wiele godzin sparaliżowała ruch na drodze wojewódzkiej nr 801. Po tym, jak kierowca opla uderzył w bok ciężarówki przewożącej na lawecie trzy pojazdy, kolos zjechał na bok, a z lawety wypadły traktor i ciągnik siodłowy.

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,wiozl-traktor-furgonetke-i-ciagnik-siodlowy-zderzyl-sie-z-osobowka,252687.html

30-letni kierowca opla pędził drogą wojewódzką nr 801 w kierunku Warszawy. W przeciwną stronę, w kierunku Puław, jechała ciężarówka, która na lawecie przewoziła trzy pojazdy: traktor, furgonetkę i ciągnik siodłowy.

W nocy z wtorku na środę (z 13 na 14 lutego) kierowca opla przez swoją nieuwagę spowodował potężną kraksę na obwodnicy Karczewa na wysokości Otwocka Małego. Kierowane przez niego auto wypadło na łuku z toru jazdy i pędziło wprost na tira. Kierowca ciężarowej lawety w ostatniej chwili dostrzegł, co się dzieje. Starał się zminimalizować skutki zderzenia, żeby przewożone na lawecie pojazdy nie runęły na opla. – Kierujący ciężarówką próbował uciec na pobocze. Być może dzięki temu 30-letniemu kierowcy osobówki nic się nie stało – podkreśla podinsp. Piotr Zakrzewski z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Opel uderzył w bok tira. Kierowca ciężarówki nie był już w stanie zapanować nad lawetą z potężnym ładunkiem. – W wyniku zderzenia ciężarowa laweta zjechała na pobocze, a do rowu zsunęły się z niej traktor i ciągnik siodłowy – tłumaczy podinsp. Zakrzewski. I dodaje, że nikomu nic się nie stało. – Kierowca opla, który był sprawcą tego zdarzenia, został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i sześcioma punktami karnymi – podkreśla podinsp. Zakrzewski. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

Na miejsce wezwano ciężki sprzęt, którym trzeba było wyciągnąć lawetę i poważnie uszkodzone pojazdy. Traktor miał m.in. urwaną oś i przednie koło, natomiast ciągnik siodłowy leżał do góry kołami. Ruch na tym odcinku „Nadwiślanki” został zablokowany. W ciągu kilku godzin w okolicy zaczęły tworzyć się korki. Policja wyznaczyła objazdy i kierowała ruchem.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.