Orientuj się w Otwocku

MAPY, KOMPASY I W TEREN!

Zwolennicy ruchu na świeżym powietrzu będą mieli okazję sprawdzić się w marszach na orientację po Otwocku pod hasłem „Świdermajery”. Szykujcie się na weekend 9-10 marca.

PRZEMEK SKOCZEK

Ci, którzy mieli już przyjemność uczestniczyć w rajdach na orientację, znają zasady. Innym pokrótce je przypominamy.

Idea jest prosta. Każdy uczestnik otrzymuje specjalnie opracowaną mapę terenu, na którym odbywają się zawody. Mapa może być przekształcona na różne sposoby – niektóre fragmenty mogą być wycięte, inne przemieszane ze sobą albo odwrócone w zależności od poziomu trudności danego etapu. Posługując się nią, uczestnicy muszą odnaleźć wskazane przez organizatorów miejsca i potwierdzić w nich swoją obecność, a potem zameldować się na mecie w określonym czasie. Aby rajd był ciekawy dla wszystkich, uczestnicy mogą wybierać spośród kilku tras o różnym stopniu trudności.

– Przygotowaliśmy kilka tras na każdym poziomie zaawansowania i dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dla dzieci, jak i dla seniorów. Zawodnicy wyruszą w teren nie tylko w dzień (to tzw. etapy dzienne), ale także po zapadnięciu zmroku (etapy nocne) – zapowiada Paweł Starzyński, jeden z organizatorów rajdu. – Oprócz tego uczestnicy, a liczymy na przybycie sympatyków naszych imprez z całej Polski, będą mieli okazję zwiedzić Muzeum Ziemi Otwockiej i przejść przez miasto specjalną trasą uwzględniającą najciekawsze z punktu widzenia turysty miejsca – dodaje.

Organizatorzy zapewniają też nocleg (w warunkach turystycznych), spotkanie integracyjne i możliwość indywidualnego szkolenia oraz – dla chętnych – obiad drugiego dnia imprezy. Aby wziąć w niej udział, wystarczy wysłać e-mail: na adres: pawelstarzynski@skroty.eu.org lub skontaktować się telefonicznie, dzwoniąc pod numery 502 301 983, 22 779 50 97. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 marca włącznie, choć organizatorzy nie gwarantują pełnych świadczeń osobom zapisanym w ostatniej chwili. Więcej szczegółów na stronie http://www.skroty.eu.org.

Imprezę organizują wspólnie: oddział PTTK Łucznik z Radomia, Kluby Imprez na Orientację „Skróty” i „Stowarzysze” oraz otwocki Klub OSM Batory.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.