Przychodnia wstydu

REMONT PRZY UL. ARMII KRAJOWEJ NIE W TYM ROKU.

Nowa prezes Powiatowego Centrum Zdrowia i pacjenci są zgodni: przychodnia przy ul. Armii Krajowej jest okropna i wymaga remontu. – W tym roku przeprowadzimy remont oddziału wewnętrznego w szpitalu przy ul. Batorego. Kolejne remonty są możliwe raczej w przyszłości – komentuje starosta Mirosław Pszonka.

SYLWIA WYSOCKA

Jaki jest obraz budynku podległej Powiatowemu Centrum Zdrowia przychodni rejonowej przy ul. Armii Krajowej, każdy widzi. Pacjenci w internetowych komentarzach nie pozostawiają wątpliwości, jak oceniają wygląd przychodni.

Na szczęście nowa prezes PCZ Ewa Wojciechowska nie zaklina rzeczywistości.  – To, co zobaczyłam na miejscu, woła o pomstę do nieba. Okropnie to wygląda – czarna podłoga, brudno, okropne schody. Jeżeli chcemy mieć POZ na poziomie, trzeba tam zrobić remont – mówiła na posiedzeniu komisji rady powiatu w czwartek, 8 lutego. Na razie powiatowe władze przeznaczyły tylko 10 tys. zł na projekt przebudowy schodów, ale przed budynkiem szpitala przy ul. Batorego. Zapytaliśmy starostę Mirosława Pszonkę, czy powiat jest skłonny jeszcze w tym roku przeprowadzić remont w przychodni przy ul. Armii Krajowej.

– W tegorocznym budżecie nie mamy pieniędzy na ten cel. Prowadzimy rozpoczęty w 2017 r. kompleksowy remont oddziału wewnętrznego w szpitalu. Inne remonty raczej nie wchodzą teraz w grę. Być może planując budżet na przyszły rok, bo to jeszcze my będziemy go projektować (przed wyborem nowej rady w jesiennych wyborach samorządowych – przyp. red.), wpiszemy do niego remont tej przychodni – mówi starosta.

Z wnioskiem o sfinansowanie remontu schodów i dostosowanie do osób niepełnosprawnych głównego wejścia do szpitala, Izby Przyjęć, a w przyszłości także Nocnej Pomocy wystąpiła była prezes Henryka Romanow. Tymczasem nie wiadomo, czy do zapowiadanej zmiany lokalizacji NPL-u w ogóle dojdzie. Nowa prezes Ewa Wojciechowska nie ukrywała na komisji, że jej zdaniem przeniesienie Nocnej Pomocy do głównego budynku szpitala to niedobry pomysł. – Nie uważam za dobre rozwiązanie przeniesienie NPL-u do bardzo małych pomieszczeń przy diagnostyce. Bez sensu jest robić „bałagan” w środku szpitala – skomentowała nowa prezes.

Decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Bez względu na to, czy NPL pozostanie w budynku przychodni, czy nie, remont schodów jest tam chyba nieunikniony. Ze względów bezpieczeństwa, a nie estetyki…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.