Tajna wpadka

POWIAT: STAROSTWO NIECHCĄCY OSTRZEGŁO PIRATÓW DROGOWYCH.

Chcieli dobrze, a wyszło jak wyszło. Jeden z nowiutkich, nieoznakowanych policyjnych samochodów miał być przeznaczony do „zadań specjalnych”. Starostwo opublikowało zdjęcie kluczyków z numerami rejestracyjnymi radiowozów i niechcący ostrzegło przestępców i piratów drogowych, jakiego auta mają unikać…

W piątek, 16 lutego przed otwocką komendą odbyło się uroczyste przekazanie nowych samochodów: czterech oznakowanych radiowozów (trzy ople astry i jeden hyundai i20) oraz jednego nieoznakowanego citroena, który posłuży do ścigania przestępców. Zakup jednego z radiowozów dofinansowało starostwo, czym pochwaliło się na swojej stronie internetowej. Przy okazji opublikowało zdjęcie kluczyków z numerami rejestracyjnymi wszystkich przekazanych policyjnych samochodów, m.in. nieoznakowanego citroena.

Warto podkreślić, że podczas uroczystości auto miało zasłonięte tablice rejestracyjne, co sugerowało, że stróżom prawa zależy na tym, aby nie zostały one upublicznione. Jednak starostwo ujawniło te numery (zakup citroena dofinansował Otwock). Oczywiście nie jest to przestępstwo, ale ta urzędnicza niefrasobliwość nie powinna się zdarzyć. Co błyskawicznie zauważyli internauci, którzy komentowali tę „wpadkę”, a nawet nie szczędzili złośliwych komentarzy.

Starosta Mirosław Pszonka był zaskoczony sytuacją.

– Zdjęcia z uroczystego przekazania policyjnych samochodów zostały opublikowane w dobrej wierze. To, na którym widać kluczyki z numerami rejestracyjnymi, zostało nieopatrznie zrobione i opublikowane. Zostanie ono usunięte ze strony – tłumaczy Mirosław Pszonka. I dodaje, że większość zmotoryzowanych mieszkańców zna numery rejestracyjne nieoznakowanych samochodów policyjnych. – Kierowcy informują siebie nawzajem o tym, jakimi pojazdami jeżdżą policjanci. To nie jest tajemnica – zaznacza starosta.

Czy ta urzędnicza niefrasobliwość pokrzyżowała plany policji? Zapytaliśmy o to nadkom. Daniela Niezdropę, nowego rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

– Nie widzimy w tym żadnego problemu. Publikacja zdjęcia, gdzie widać numery rejestracyjne nieoznakowanego citroena, nie zaszkodziła naszej jednostce. Funkcjonariusze i tak będą wykorzystywali go do różnych zadań. Przeznaczenie nowego samochodu policyjnego może się zmieniać i nie musi to być wyłącznie auto operacyjne – zaznacza nadkom. Niezdropa. – Poza tym policjanci mają takie techniki i metody pracy, aby nieoznakowany radiowóz był nierozpoznawalny dla kierowców czy przestępców. Dlatego nie ma znaczenia, czy tablice rejestracyjne citroena zostały ujawnione, czy nie – podkreśla. I dodaje, że przed uroczystością przekazania radiowozów policjanci nie zastrzegali, aby nie robić zdjęć kluczykom do policyjnych aut.

– Współpraca ze starostwem układa się bardzo dobrze. Samorządowcy doskonale rozumieją potrzeby policjantów i mieszkańców, dlatego wspierają nasze działania w doposażaniu komendy oraz
w budowaniu jak najlepszego poziomu bezpieczeństwa publicznego. Dofinansowanie zakupu nowych radiowozów jest jednym
z takich przykładów – podkreśla nadkom. Daniel Niezdropa.

Po uwagach i komentarzach internautów starostwo usunęło ze strony zdjęcie kluczyków z numerami rejestracyjnymi citroena.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.