Kolejna kraksa na Górkach

JÓZEFÓW: POWAŻNE ZDERZENIE KOŁO STACJI BENZYNOWEJ.

Chwila nieuwagi wystarczyła, aby doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 801 na wysokości stacji benzynowej i skrętu do Otwocka w pobliżu osiedla Górki. Do szpitala trafiła kobieta kierująca mitsubishi.

AGNIESZKA JASKULSKA

Do karambolu doszło w środę, 21 lutego, ok. godz. 13 na drodze wojewódzkiej nr 801 na wysokości ul. Górczewskiej w Józefowie i skrętu do Otwocka (koło stacji benzynowej). – W zdarzeniu uczestniczyły cztery samochody osobowe – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. 23-letni mieszkaniec Otwocka, który kierował hondą, jechał w stronę Karczewa.

W przeciwnym kierunku, w stronę Warszawy podróżowała 22-letnia mieszkanka Karczewa. Na wysokości Górek i zjazdu do Otwocka kierowca hondy prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo i czołowo zderzył się z prowadzonym przez kobietę mitsubishi. Samochody odbiło i zderzyły się z kolejnymi dwoma autami – oplem i mercedesem. – Kobieta z urazem nogi trafiła do szpitala – informuje nadkom. Niezdropa.

Na miejscu interweniowali policja, karetka pogotowia oraz otwocka straż pożarna i ochotnicy z OSP Świdry Małe. – Ranna kobieta była pod opieką strażaków do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Poszkodowana została zabrana do szpitala – mówi mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej.

Okoliczności zdarzenia drogowego wyjaśniają policjanci. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doszło do zderzenia – tłumaczy nadkom. Daniel Niezdropa.

Tego popołudnia kierowcy musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami na drodze wojewódzkiej. Na drodze bardzo szybko zrobił się korek zarówno w kierunku Warszawy, jak i w stronę Karczewa. Dodatkowo paraliż komunikacyjny spotęgował popołudniowy szczyt nie tylko na „801”, ale także na drodze krajowej nr 50. Tymi trasami najczęściej wielu kierowców stara się ominąć rozkopany Otwock.

O walce okolicznych mieszkańców o poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu piszemy TUTAJ

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.