Rzecznik z Mińska

ZMIANY W SZEREGACH POLICJI.

Komenda Powiatowa Policji w Otwocku ma nowego rzecznika prasowego. Podkom. Daniel Niezdropa zastąpił asp. sztab. Annę Wasilewicz, która dotychczas odpowiadała za kontakt z mediami.

AGNIESZKA JASKULSKA

Asp. sztab. Anna Wasilewicz, która przez kilka miesięcy pełniła funkcję oficera prasowego KPP Otwock, zajęła się innymi zadaniami, ale jednocześnie niezupełnie pożegnała się z „prasówką”. Będzie zastępowała oficera prasowego, a także wspólnie z mł. asp. Karoliną Pardej zajmie się m.in. profilaktyką i programami edukacyjnymi organizowanymi dla dzieci i młodzieży. Te projekty na stronie internetowej otwockiej policji będzie na bieżąco przedstawiał nowy oficer prasowy. Jest nim nadkom. Daniel Niezdropa, który rzecznikiem jest od kilku dni.

Nadkom. Niezdropa został przeniesiony do otwockiej jednostki z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, z którą był związany od początku służby. Pochodzi z rodziny z mundurowymi tradycjami. – To dziadek zaszczepił we mnie szacunek do munduru, empatię i wartości, którymi powinien kierować się policjant – przyznaje nowy rzecznik policji.

– Myśl o tym, żeby zostać policjantem, długo we mnie kiełkowała. Planowałem zostać prawnikiem lub prokuratorem, ale na studiach administracyjnych odkryłem, że widzę swoją przyszłość w szeregach policji. W 2001 r. jako absolwent odbyłem półroczne szkolenie wojskowe w Szkole Podchorążych. To mnie utwierdziło w przekonaniu, że wybrałem dobry kierunek – zaznacza nadkom. Daniel Niezdropa. W 2003 r. rozpoczął służbę jako szeregowy policjant w jednostce w Mińsku Mazowieckim, z którą był związany do tej pory. Nadkom. pracował m.in. w sekcji dochodzeniowo-śledczej. Pod koniec 2005 r. jego kariera zmieniła kierunek.

– Zaproponowano mi objęcie stanowiska oficera prasowego. Długo zastanawiałem się nad przyjęciem tej propozycji – zdradza nadkom. Niezdropa. – Ostatecznie zdecydowałem, że współpraca z mediami to nowe wyzwanie, które wzbogaci moje doświadczenie. Koniec końców jestem oficerem prasowym do dziś, zmieniły się jedynie stopnie – przyznaje półżartem nadkomisarz.
Nowy rzecznik prasowy otwockiej jednostki jest doświadczonym policjantem i oficerem prasowym.

Do tego bardzo aktywnym. Nadkom. Daniel Niezdropa dotychczas opublikował ponad cztery tysiące komunikatów prasowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia na nowym stanowisku
w nowej jednostce.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.