Superścieżka się buduje

ROWEROWA INWESTYCJA NABIERA TEMPA.

Rowerzyści z niecierpliwością czekają na każdy metr asfaltowych ścieżek. Ponad 10-kilometrowa trasa dla cyklistów i chodnik dla pieszych powstają wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 721 w gm. Wiązowna. Prace nabierają tempa. Niestety, to oznacza utrudnienia dla kierowców.

AGNIESZKA JASKULSKA

Robotnicy wykorzystują dobrą pogodę, żeby podgonić pracę. Kilka dni temu, kiedy były dodatnie temperatury, za pomocą sprzętu budowlanego rozkopali drogę rowerową i ułożyli wzdłuż trasy krawężniki (obrzeża). Wykonawca przygotowuje ścieżkę rowerową do dalszych, bardziej skomplikowanych prac. – Na razie sprzyja nam pogoda, dlatego robota nabrała tempa. Zaczęliśmy od strony Józefowa i prace przesuwają się w kierunku drogi krajowej nr 17. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to na wiosnę chodnik z asfaltową ścieżką rowerową będą gotowe – zapewniają robotnicy.

Ponad 10-kilometrowa trasa pieszo-rowerowa będzie wiodła przez całą gminę Wiązowna – z Józefowa (ul. Wiązowska na wysokości mostu na rzece Mieni) do granicy z gminą Halinów. Superścieżka przetnie krajową „Siedemnastkę”, dalej poprowadzi ul. Lubelską w kierunku mostu, Urzędu Gminy w Wiązownie, potem skręci w ul. Boryszewską i będzie wiodła przez Stefanówkę, Boryszew, Golice, Duchnów, a zakończy się na granicy z gm. Halinów, niedaleko trasy A2 (Terespolska). Rowerowa autostrada pominie jednak samo skrzyżowanie drogi 721
z krajową „Siedemnastką”, bo Trasa Lubelska za kilka miesięcy będzie przebudowywana. Koszt inwestycji to około 7 mln zł.

Kierowcy muszą jednak liczyć się z utrudnieniami. Na szczęście droga wojewódzka nr 721 (ul. Wią-zowska), która łączy Józefów z drogą krajową nr 17 i Wiązowną, będzie przejezdna. – Na niektórych etapach inwestycji mogą wystąpić utrudnienia dla kierowców, np. ograniczenie prędkości lub zostanie wprowadzony ruch wahadłowy – zapewnia Stanisław Pawlak, dyrektor Rejonu Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Otwock-Piaseczno.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.