Czystsze powietrze w przedszkolach i żłobku

OTWOCK: DZIECI BĘDĄ MOGŁY BEZPIECZNIEJ ODDYCHAĆ.

Nie tylko przedszkolaki w Józefowie, ale również w Otwocku będą mogły odetchnąć z ulgą. 10 miejskich placówek oraz żłobek zostaną wyposażone w specjalne urządzenia z filtrem do oczyszczania powietrza.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Ostatnio informowaliśmy, że władze Józefowa przeznaczyły 60 tys. zł na zakup oczyszczaczy powietrza do przedszkoli. Otwoccy radni też postanowili zadbać o najmłodszych mieszkańców. Podczas sesji rady miasta 19 lutego na wniosek radnych z klubów PiS, ChIS i bezpartyjnych w budżecie miasta zabezpieczono 22 tys. zł na zakup takich urządzeń.

– Ze względu na pomiary zanieczyszczenia powietrza, które stawiają Otwock w bardzo złym świetle nawet w skali kraju, zdecydowaliśmy się przeznaczyć pieniądze na zakup oczyszczaczy powietrza. Poprawią one jakość powietrza w placówkach, w których najmłodsze dzieci przebywają nawet osiem godzin dziennie – tłumaczy przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski. – Oszacowaliśmy, że za 22 tys. zł będzie można kupić urządzenie do żłobka i każdego miejskiego przedszkola. Jeżeli te oczyszczacze się sprawdzą, spełnią oczekiwania rodziców i pracowników placówek, rozważymy możliwość przeznaczenia dodatkowych pieniędzy, żeby kupić więcej takich urządzeń – zapowiada Margielski.

Na razie żłobek i każde miejskie przedszkole otrzymają po jednym oczyszczaczu, choć wiadomo, że aby osiągnąć lepszy efekt, takie urządzenie powinno znaleźć się w każdej sali grupy przedszkolnej. Pozwoli to w pewnym stopniu uchronić dzieci przed wdychaniem szkodliwych substancji. Aleks

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.