Szafka w płomieniach

OTWOCK: BŁYSKAWICZNA INTERWENCJA STRAŻY POŻARNEJ.

To mogło skończyć się tragicznie. Gdy właściciel mieszkania wyszedł na kilka chwil, w jednym z pomieszczeń wybuchł pożar. Przerażeni sąsiedzi wezwali na pomoc straż pożarną. Do akcji wkroczyło 22 strażaków.

AGNIESZKA JASKULSKA

Dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej nie doszło do nieszczęścia. Ogień wybuchł o świcie w środę, 28 lutego. – Tuż po godz. 5 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań na parterze w budynku wielorodzinnym przy ul. Kołłątaja w Otwocku – informuje mł. kpt. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej.

W mieszkaniu na parterze, gdzie szalał żywioł, nie było właściciela. Dym, który wdzierał się do sąsiednich mieszkań, wyrwał z łóżka innych lokatorów. – Większość mieszkańców wyszła z budynku, ale na wyższych kondygnacjach znajdowało się jeszcze kilka osób – podkreśla mł. kpt. Łodygowski. Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej, m.in. zawodowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza i ochotnicy z OSP z Józefowa i Wólki Mlądzkiej. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, pojawił się również właściciel mieszkania, w którym wybuchł pożar.

Zaskoczony szybko otworzył drzwi wejściowe.

– Na szczęście pożar nie zdążył się jeszcze rozprzestrzenić – zaznacza mł. kpt. Łodygowski. Ogień znajdował się w jednym z pomieszczeń. Płonęła szafka z narzędziami elektrycznymi. Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone były dwutorowo. – Część strażaków odnalazła czterech mieszkańców uwięzionych wewnątrz budynku i ich ewakuowała, a inni zajęli się gaszeniem pożaru – zaznacza Łodygowski. I podkreśla, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.