Bazar bez zakazu

OTWOCK: NA TARGOWISKU NIEDZIELE SĄ HANDLOWE.

Najbliższa niedziela, 11 marca będzie pierwszą wolną od handlu, ale… nie na otwockim targowisku miejskim przy ul. Batorego.

Jak sprawdziliśmy w urzędzie miasta, ograniczenia w niedzielnym handlu nie dotyczą miejskiego bazaru. – Zasady sprzedaży na targowisku miejskim w Otwocku pozostają bez zmian – poinformowała nas Agnieszka Wieteska, naczelnik wydziału ewidencji działalności gospodarczej. Choć podobno w pierwszej chwili były wątpliwości, kto w te dni będzie pobierał opłaty targowe. Sprawa miała nawet być omawiana na komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego, ale urzędnikom udało się ją wyjaśnić.

– Zamykanie bazaru w niedziele jest wykluczone – uważa przewodniczący wspomnianej komisji radny Marcin Kraśniewski, który przyznał, że nieoficjalnie były prowadzone rozmowy o ewentualnym zamykaniu targowiska w wyznaczone w ustawie niedziele. – Jestem temu przeciwny. Dobrze, że udało się znaleźć wyjście – dodaje radny.

– Ustawa daje możliwość prowadzenia handlu w niedziele przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek. Poboru opłaty targowej dokonują pracownicy urzędu miasta na podstawie upoważnienia prezydenta – wyjaśnia naczelniczka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.