Straciliśmy dach nad głową

WIĄZOWNA: POGORZELCY PROSZĄ O POMOC.

Stracili dorobek życia, ale na szczęście nie stracili wiary w ludzi! Małżeństwo z Emowa w gm. Wiązowna w wyniku pożaru zostało bez dachu nad głową. – Potrzebujemy pomocy, bez ludzi dobrej woli sami nie damy rady – mówią Iwona i Jerzy Tworkowie, którzy do dzisiaj nie mogą otrząsnąć się po tym, co ich spotkało. – Deska po desce, gwóźdź po gwoździu chcemy odbudować nasz dom. Wierzymy, że są ludzie o wielkich sercach, którzy nam w tym pomogą – dodaje pan Jerzy.

Jesień życia planowali spędzić z dala od miejskiego gwaru w Emowie. Drewniany domek, który był spełnieniem ich marzeń, niedawno przeszedł generalny remont. Jednak wszystko przepadło kilka dni temu. We wtorek, 27 lutego po południu w ich domu wybuchł pożar. Ogień strawił cały majątek. – Na szczęście żonie, która była wtedy w kuchni i gotowała zupę, nic się nie stało – wspomina pan Jerzy. Mimo szybkiej interwencji straży pożarnej z domu zostały tylko zgliszcza. – Pomagają nam rodzina, znajomi, sąsiedzi. Próbujemy wszystko zacząć od nowa, ale bez pomocy ludzi dobrej woli nie damy rady – podkreśla mężczyzna. – Deska po desce, gwóźdź po gwoździu chcemy odbudować nasz dom. Wierzymy, że są ludzie o wielkich sercach, którzy nam w tym pomogą – dodaje.

 

Każda, nawet najmniejsza wpłata pomoże w odbudowie domu. Potrzeba ok. 150 tys. zł. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest na stronie https://pomagam.pl/OdbudujmyNaszDomek
Szczegóły: https://www.facebook.com/OdbudujmyNaszDomek
Potrzebne są również rzeczy codziennego użytku,
m.in.: odzież, pościel, ręczniki, koce, środki czystości.
Kontakt pod numerem redakcji „Linii Otwockiej” tel. 693 646 286.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.