„Góraszka” w Sobieniach?

PLANUJĄ LOTNICZY SHOW W CZERWCU.

Czy pokazy lotnicze podobne do tych, które organizowano kiedyś w Góraszce, odbędą się jeszcze w tym roku w Sobieniach Królewskich? Z takim pomysłem wystąpiła Fundacja Navigator. Jej przedstawiciele spotkali się już z władzami samorządowymi.

SYLWIA WYSOCKA

Zgłosiła się do nas Fundacja Navigator z prośbą o pomoc w zorganizowaniu spotkania z włodarzami gmin powiatu otwockiego oraz przedstawicielami służb mundurowych – mówi „Linii” starosta Mirosław Pszonka. Do spotkania doszło 26 stycznia w Starostwie Powiatowym w Otwocku. Uczestniczyli w nim przedstawiciele fundacji – instr. pilot, koordynator ds. pokazów lotniczych Tomasz Maj oraz zajmujący się promocją i marketingiem Robert Skóra, a także członek zarządu powiatu Roman Zdunik, burmistrz Józefowa Stanisław Kruszewski, wójt Sobień-Jezior Stanisław Wirtek, wójt Osiecka Karolina Zowczak, Piotr Kwiatkowski z urzędu miasta w Karczewie oraz Komendant Powiatowy Policji w Otwocku mł. insp. Hubert Białogrodzki i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku st. bryg. mgr inż. Mariusz Zabrocki.

Tematem spotkania była możliwość zorganizowania pokazów lotniczych. Impreza pod nazwą Sky Show Sobienie 2018 miałaby odbyć się na lądowisku przy polu golfowym w Sobieniach Królewskich. Trwałaby dwa dni (16 i 17 czerwca). W planach są m.in. pokazy mistrzów akrobacji grupowej i indywidualnej, loty zabytkowych statków powietrznych, przeloty samolotów należących do Sił Powietrznych Rzeczpospolitej Polskiej. Poza tym planowane są wystawy zabytkowych samolotów, historycznych pojazdów mechanicznych, inscenizacje grup rekonstrukcyjnych, lunapark dla dzieci, a dla VIP-ów turniej golfowy. Impreza wpisywałaby się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i setnej rocznicy Lotnictwa Polskiego.

– Bardzo podoba się nam ten pomysł. To może być świetna impreza i doskonała okazja do promocji powiatu otwockiego i gminy Sobienie-Jeziory – mówi starosta Mirosław Pszonka. – Razem z przedstawicielami Fundacji Navigator odbyliśmy wizję w terenie. Pomysł zorganizowania pokazów lotniczych to znakomita promocja gminy w wymiarze ogólnopolskim – dodaje wójt Stanisław Wirtek. Jak obaj zaznaczają, głównym organizatorem imprezy jest fundacja. – Czekamy już nie na pomysły, ale na konkrety, dokumenty, pozwolenia itd. – podkreślają włodarze.

– Jesteśmy na etapie intensywnych prac związanych z organizacją Air Show na terenie Sobień – zapewnia w rozmowie telefonicznej Tomasz Maj z Fundacji Navigator. Zespół, w którym współpracuje, ma doświadczenie w organizowaniu pokazów w Góraszce.

– Chcieliśmy, żeby impreza była zorganizowana na wzór tej w Góraszce, która nie odbywa się już od ośmiu lat. Mieliśmy pomysł, żeby zrealizować ją na terenie lotniska jednostki wojskowej w Sochaczewie, ale wojsko nie wyraziło zgody. Teraz szukamy partnerów do współpracy, sponsorów, czekamy na potwierdzenia. Trudno już podawać konkrety czy informacje o biletach (impreza będzie miała charakter komercyjny). Do końca marca czekamy na potwierdzenie z Dowództwa Sił Powietrznych, ponieważ chcemy zaangażować w to wydarzenie wojsko. Szczegóły powinny być znane na początku kwietnia – mówi przedstawiciel organizatora.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.