Tężnia w Aninie

OTWARCIE JUŻ W KWIETNIU.

W Wawrze powiało Ciechocinkiem, który jest znany w Europie z leczniczych tężni. Taka powstała już w Marysinie Wawerskim i cieszy się popularnością nie tylko wśród seniorów. Teraz buduje się kolejna tężnia… na placu zabaw w Aninie!

AGNIESZKA JASKULSKA

Żeby wdychać lecznicze powietrze, nie trzeba już jechać do Ciechocinka czy choćby na drugą stronę Wisły do Konstancina. Wystarczy wybrać się do Marysina Wawerskiego. To tam powstała pierwsza w stolicy tężnia solankowa. Znajduje się ona na terenie obiektu sportowo-rekreacyjnego Syrenka przy ul. Starego Doktora w Marysinie Wawerskim. – Solanka sprowadzana z Ciechocinka spływa po brzozowych gałęziach, które wypełniają drewnianą konstrukcję. Można w niej wdychać leczniczo nasycone powietrze, siedząc, ale lepiej to robić, spacerując wokół, gdyż ruch zwiększa wchłanianie uwalnianych substancji – zachęcają do odwiedzin tężni wawerscy urzędnicy.

Teraz, dzięki wnioskowi radnej Joanny Buczyńskiej, powstanie kolejna tężnia solankowa i to w wyjątkowym miejscu, bo… na placu zabaw w Aninie niedaleko pływalni. To jest idealne miejsce do odpoczynku zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dziadków. Otwarcie tężni w Aninie zaplanowane jest na kwiecień.

W Wawrze powstanie jeszcze trzecia tężnia – na terenie rekreacyjno-sportowym w Nadwiślu. Ale na tym nie koniec. Anin może zyskać w przyszłym roku saunę fińską przeznaczoną m.in. do prowadzenia aromaterapii dla seniorów. Pomysł jej budowy został zgłoszony w ramach budżetu partycypacyjnego na 2019 r. (koszt inwestycji to 60 tys. zł plus 36 tys. zł roczny koszt utrzymania, dzięki czemu sauna byłaby bezpłatna). Teraz projekt czeka na weryfikację.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.