Tężnia w Aninie

OTWARCIE JUŻ W KWIETNIU.

W Wawrze powiało Ciechocinkiem, który jest znany w Europie z leczniczych tężni. Taka powstała już w Marysinie Wawerskim i cieszy się popularnością nie tylko wśród seniorów. Teraz buduje się kolejna tężnia… na placu zabaw w Aninie!

AGNIESZKA JASKULSKA

Żeby wdychać lecznicze powietrze, nie trzeba już jechać do Ciechocinka czy choćby na drugą stronę Wisły do Konstancina. Wystarczy wybrać się do Marysina Wawerskiego. To tam powstała pierwsza w stolicy tężnia solankowa. Znajduje się ona na terenie obiektu sportowo-rekreacyjnego Syrenka przy ul. Starego Doktora w Marysinie Wawerskim. – Solanka sprowadzana z Ciechocinka spływa po brzozowych gałęziach, które wypełniają drewnianą konstrukcję. Można w niej wdychać leczniczo nasycone powietrze, siedząc, ale lepiej to robić, spacerując wokół, gdyż ruch zwiększa wchłanianie uwalnianych substancji – zachęcają do odwiedzin tężni wawerscy urzędnicy.

Teraz, dzięki wnioskowi radnej Joanny Buczyńskiej, powstanie kolejna tężnia solankowa i to w wyjątkowym miejscu, bo… na placu zabaw w Aninie niedaleko pływalni. To jest idealne miejsce do odpoczynku zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dziadków. Otwarcie tężni w Aninie zaplanowane jest na kwiecień.

W Wawrze powstanie jeszcze trzecia tężnia – na terenie rekreacyjno-sportowym w Nadwiślu. Ale na tym nie koniec. Anin może zyskać w przyszłym roku saunę fińską przeznaczoną m.in. do prowadzenia aromaterapii dla seniorów. Pomysł jej budowy został zgłoszony w ramach budżetu partycypacyjnego na 2019 r. (koszt inwestycji to 60 tys. zł plus 36 tys. zł roczny koszt utrzymania, dzięki czemu sauna byłaby bezpłatna). Teraz projekt czeka na weryfikację.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.