Było skrzyżowanie, będzie rondo

KARCZEW: PRZEBUDOWA DRÓG W CENTRUM.

Do jesieni w miejscu skrzyżowania ulic Stare Miasto, Żaboklickiego i Bielińskiego w Karczewie powstanie rondo. Powiat i gmina znalazły w swoich budżetach odpowiednie pieniądze. – Prace rozpoczną się najpóźniej w połowie roku – zapowiada dyrektor ZDP Marek Płaczek.

SYLWIA WYSOCKA

Jeszcze w tym roku zostanie upłynniony ruch w rejonie kościoła św. Wita w Karczewie. To problematyczne skrzyżowanie będzie przebudowane na rondo.

– W budżecie powiatu otwockiego znalazły się pieniądze na przebudowę skrzyżowania dróg powiatowych: ulic Stare Miasto i Żaboklickiego z gminną ulicą Bielińskiego w centrum Karczewa – mówi dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Płaczek. – Zgodnie z tym, czego życzyła sobie gmina, są to środki na przebudowę skrzyżowania na rondo, a nie na sygnalizację świetlną, która także była tu brana pod uwagę – tłumaczy.

Powiat zabezpieczył na ten cel 265 tys. zł. Kolejne 269 tys. zł dołoży Karczew. Radni na sesji 27 lutego podjęli uchwałę o przekazaniu pomocy finansowej powiatowi z przeznaczeniem na budowę ronda.

W ślad za podjęciem uchwały zostanie podpisane porozumienie między gminą a powiatem i będzie ogłoszony przetarg na budowę ronda. – Dokumentację na rondo w tym miejscu mamy już gotową. Po pozytywnie rozstrzygniętym przetargu prace powinny rozpocząć się najpóźniej w połowie roku i zakończyć najprawdopodobniej jesienią. To jest zadanie na ten rok, więc będzie ono wykonane w 2018 roku – zapowiada dyrektor Płaczek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.