Hollywood i Bollywood w „Nukleoniku”

VI EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU SZTUKI FRYZJERSKIEJ.

„Czerwona Dama”, „Księżniczka Lejla”, „Andżali Szarna”, „Aniołek Charliego”, a nawet „Horror rodem z Hollywood” to autorskie projekty stylizacji, które zaprezentowały uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Otwocku podczas VI edycji Szkolnego Konkursu Sztuki Fryzjerskiej.

AGNIESZKA JASKULSKA

W czwartek, 22 lutego sala gimnastyczna w „Nukleoniku” zamieniła się w ekskluzywny salon fryzjerski oraz wybieg z czerwonym dywanem dla modelek. Tegoroczny show odbył się pod hasłem „Hollywood – Bollywood”. Tak jak rok temu uczennice znowu zaskoczyły kreatywnością, prezentując autorskie stylizacje. Młode projektantki wykazały się niezwykłą pomysłowością, przedstawiając zarówno nowatorskie fryzury, jak i pełną stylizację modelek i modeli (makijaż, fryzura i strój).

Takie talenty rodzą się w szkole pod skrzydłami kreatywnych nauczycieli. Nad całym przedsięwzięciem czuwały m.in. Eliza Kaniewska i Ewa Sójka, nauczycielki przedmiotów zawodowych. – Miałam zaszczyt uczyć się u najlepszych. Spełniłam swoje marzenia – mówi fryzjerka i stylistka Emilia Celińska, ubiegłoroczna absolwentka technikum fryzjerskiego z „Nukleonika”. – Teraz biorę udział w profesjonalnych sesjach zdjęciowych, ostatnio nawet pracowałam przy nagrywaniu teledysku. Dlatego kibicuję wam wszystkim w dążeniu do celu i spełnianiu marzeń – wzrusza się Emilia.

Konkurs sztuki fryzjerskiej nie jest tylko sprawdzianem własnych umiejętności, ale też okazją do zaprezentowania kreatywności i postawienia pierwszych kroków w zawodzie. – Otwock kwitnie. Z tej szkoły wypromowaliśmy już wiele utalentowanych osób, które ruszyły na podbój świata – podkreśla przedstawicielka jednej z firm, które łowią szkolne talenty. Najlepsze uczennice mogą wziąć udział w stażach i robić karierę w branży.

W tym roku było o co walczyć. Wśród nagród były m.in. kosmetyki, sprzęt fryzjerski, a także zaproszenie do prestiżowej szkoły wizażu.

Zwycięskie projekty:

Jury oceniało każdy drobiazg stylizacji i pomysłowość ich autorów.

  • I miejsce – Natalia Stelmaszewska i jej stylizacja „Andżali Szarna”, która otrzymała również nagrodę za najlepszy kostium.
  • II miejsce – Anna Trzaskowska i jej stylizacja „Księżniczka Lejla”.
  • III miejsce – Patrycja Trzaskowska i jej stylizacja „Lady Monik”.
  • Jury wyróżniło również Dominikę Woźniak, która otrzymała też Nagrodę Publiczności. Wyróżnienie otrzymał także Bartłomiej Papis.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.