Hollywood i Bollywood w „Nukleoniku”

VI EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU SZTUKI FRYZJERSKIEJ.

„Czerwona Dama”, „Księżniczka Lejla”, „Andżali Szarna”, „Aniołek Charliego”, a nawet „Horror rodem z Hollywood” to autorskie projekty stylizacji, które zaprezentowały uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Otwocku podczas VI edycji Szkolnego Konkursu Sztuki Fryzjerskiej.

AGNIESZKA JASKULSKA

W czwartek, 22 lutego sala gimnastyczna w „Nukleoniku” zamieniła się w ekskluzywny salon fryzjerski oraz wybieg z czerwonym dywanem dla modelek. Tegoroczny show odbył się pod hasłem „Hollywood – Bollywood”. Tak jak rok temu uczennice znowu zaskoczyły kreatywnością, prezentując autorskie stylizacje. Młode projektantki wykazały się niezwykłą pomysłowością, przedstawiając zarówno nowatorskie fryzury, jak i pełną stylizację modelek i modeli (makijaż, fryzura i strój).

Takie talenty rodzą się w szkole pod skrzydłami kreatywnych nauczycieli. Nad całym przedsięwzięciem czuwały m.in. Eliza Kaniewska i Ewa Sójka, nauczycielki przedmiotów zawodowych. – Miałam zaszczyt uczyć się u najlepszych. Spełniłam swoje marzenia – mówi fryzjerka i stylistka Emilia Celińska, ubiegłoroczna absolwentka technikum fryzjerskiego z „Nukleonika”. – Teraz biorę udział w profesjonalnych sesjach zdjęciowych, ostatnio nawet pracowałam przy nagrywaniu teledysku. Dlatego kibicuję wam wszystkim w dążeniu do celu i spełnianiu marzeń – wzrusza się Emilia.

Konkurs sztuki fryzjerskiej nie jest tylko sprawdzianem własnych umiejętności, ale też okazją do zaprezentowania kreatywności i postawienia pierwszych kroków w zawodzie. – Otwock kwitnie. Z tej szkoły wypromowaliśmy już wiele utalentowanych osób, które ruszyły na podbój świata – podkreśla przedstawicielka jednej z firm, które łowią szkolne talenty. Najlepsze uczennice mogą wziąć udział w stażach i robić karierę w branży.

W tym roku było o co walczyć. Wśród nagród były m.in. kosmetyki, sprzęt fryzjerski, a także zaproszenie do prestiżowej szkoły wizażu.

Zwycięskie projekty:

Jury oceniało każdy drobiazg stylizacji i pomysłowość ich autorów.

  • I miejsce – Natalia Stelmaszewska i jej stylizacja „Andżali Szarna”, która otrzymała również nagrodę za najlepszy kostium.
  • II miejsce – Anna Trzaskowska i jej stylizacja „Księżniczka Lejla”.
  • III miejsce – Patrycja Trzaskowska i jej stylizacja „Lady Monik”.
  • Jury wyróżniło również Dominikę Woźniak, która otrzymała też Nagrodę Publiczności. Wyróżnienie otrzymał także Bartłomiej Papis.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.