Dokończymy skrzyżowanie na wiosnę

OTWOCK: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH OBIECUJE.

Przewodniczący otwockiej rady miasta ponagla powiat, żeby dokończył prace przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Leśnej w Otwocku. ZDP odpowiada: zrobimy, co do nas należy, ale w odpowiednim czasie…

SYLWIA WYSOCKA

W połowie lutego do starosty Mirosława Pszonki i przewodniczącego rady powiatu Dariusza Grajdy wpłynęło pismo od przewodniczącego Rady Miasta Otwocka. Jarosław Margielski zwraca się w nim z wnioskiem o ujęcie w harmonogramie robót drogowych prac na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Warszawskiej w Otwocku. Przewodniczący pisze, że po sygnałach, które radni otrzymują od mieszkańców, zwraca się z prośbą o przeprowadzenie prac polegających na odtworzeniu oznakowania poziomego przejścia dla pieszych na ul. Warszawskiej przy skrzyżowaniu z ul. Leśną oraz wykonanie w tym miejscu nakładki asfaltowej. Wpłynie to przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, w tym uczniów uczęszczających do pobliskich szkół, i zwiększy komfort kierowców.

Pismo przewodniczącego jest chyba jednak wyprzedzające, bo czytający je dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Płaczek nie krył zdziwienia z powodu takiego wniosku. – Oczywiście zrobimy to, co do nas należy, ale takich robót nie prowadzi się w zimę. Może w Otwocku robi się nakładki asfaltowe i prowadzi roboty w styczniu, ale to jest niedopuszczalne – mówi z ironią Płaczek.

Dyrektor ZDP wyjaśnia, że prace remontowe na skrzyżowaniu wynikały z oszczędności po przetargu na budowę mostu. – Na wykorzystanie tych oszczędności pod koniec listopada otrzymaliśmy zgodę Ministerstwa Infrastruktury. Same roboty były prowadzone w listopadzie i w grudniu. Ze względu na panujące wtedy warunki atmosferyczne na ul. Warszawskiej nie wymalowano oznakowania poziomego ani nie wykonano zjazdów w boczne uliczki. To będzie zrobione, gdy tylko pogoda się poprawi. Wykonamy te prace na wiosnę – zapewnia dyrektor Płaczek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.