Fontanna do remontu

CENTRUM MIASTA POWOLI SIĘ ZMIENIA.

To będzie raczej mała zmiana, ale efekt ogromny! Fontanna obok tzw. pierwszej dziury w centrum Otwocka zostanie wyremontowana, a mieszkańcy znów będą mogli korzystać z oczyszczonych alejek. Powiększony zostanie też parking od strony ul. Staszica.

Połowa ogrodzonego terenu w centrum miasta została już przywrócona mieszkańcom. Aby można było z niego korzystać, niezbędne są prace remontowe i porządkowe. Otwoccy radni na wniosek przewodniczącego rady miasta Jarosława Margielskiego zabezpieczyli już w budżecie miasta 94 tys. 100 zł na wstępne zagospodarowanie odgrodzonego terenu i remont fontanny. Zasadność takiej decyzji podważali w dyskusji na sesji 19 lutego Przemysław Bogusz i Wojciech Dziewanowski. Radni zwracali uwagę na brak pewności co do przyszłego przeznaczenia tego zielonego terenu. Ale większość rady zadecydowała inaczej.

Najpierw zostanie oczyszczona fontanna, posadzona zieleń, a część nawierzchni alejek wymieniona. – Na pewno to miejsce będzie wyglądało inaczej. Stanie się bardziej przyjazne i estetyczne – mówi naczelnik Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta, który nadzoruje inwestycję.

Równocześnie będą prowadzone prace projektowe dotyczące powiększenia parkingu od strony ul. Staszica. – Postaramy się jak najszybciej zrobić plan zagospodarowania dla tej części miasta związanej z funkcją komunikacyjną, postojową. Już szukamy wykonawcy tego zadania – dodaje naczelnik. Są szanse, żeby do prac przystąpiono już w połowie roku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.