Zebry za 30 tysięcy

JÓZEFÓW: BEZPIECZNIEJ PRZY MILO PARK I CENTRUM KARDIOLOGII

Jest szansa na budowę przejść dla pieszych w rejonie Centrum Kardiologii przy al. Nadwiślańskiej i centrum handlowego przy ul. Jarosławskiej w Józefowie. Miasto przeznaczyło 30 tys. zł na „zebry” na tych drogach wojewódzkich.

SYLWIA WYSOCKA

O braku przejścia dla pieszych na ul. Jarosławskiej przy centrum handlowym pisaliśmy latem, gdy problem był szczególnie widoczny. Spacerowicze i letnicy wypoczywający nad Świdrem dosłownie przebiegali przez bardzo ruchliwą ulicę, żeby dotrzeć do pobliskich sklepów. Mimo pism i wniosków mieszkańców Józefowa problem nie został rozwiązany.

Tak samo jest w rejonie Centrum Kardiologii, gdzie też brakuje przejścia dla pieszych przez al. Nadwiślańską. Obydwie ulice to drogi wojewódzkie nr 801 („Nadwiślanka”) i nr 721 (ul. Jarosławska). Władze Józefowa już od jakiegoś czasu wymieniają korespondencję z ich zarządcą, zwracając się z wnioskiem o budowę przejść dla pieszych. W ubiegłym roku rada miasta zdecydowała o przeznaczeniu pieniędzy na ich dokumentację projektową. 2 marca miasto zdecydowało o przeznaczeniu łącznie 30 tys. zł na budowę przejść w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801 przy Centrum Kardiologii (10 tys. zł) i w ciągu drogi wojewódzkiej nr 721 przy centrum handlowym (20 tys. zł).

– Przejścia zostaną zbudowane, gdy podpiszemy w tej sprawie porozumienie z władzami województwa mazowieckiego – mówi rzecznik Józefowa Magdalena Janczewska. – Nie możemy jeszcze powiedzieć, kiedy to nastąpi. Z rozmów wynika, że takie porozumienie zostanie podpisane, ale o konkretach będzie można mówić dopiero po tym fakcie – dodaje.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.