Szczery człowiek

ODSZEDŁ PREZES PKS RADOŚĆ.

PKS Radość okrył się żałobą. W ubiegłą środę, 14 marca w wieku 69 lat zmarł nagle prezes klubu Marek Kociński.

MARCIN SULIGA

Funkcję prezesa PKS Radość Marek Kociński piastował od blisko czterech lat, ale tak naprawdę zawsze był obecny w życiu tego podwarszawskiego klubu. Jego dwaj synowie Wojciech i Andrzej wciąż są siłą napędową zespołu z Radości.

Był postacią nietuzinkową, niezwykle barwną. Podczas meczów klubu z Radości trudno było go nie zauważyć. – To był człowiek bardzo charakterny, który zawsze mówił to, co myślał. Rzadko chodził na kompromisy. Dla niego albo coś było czarne, albo białe. Nie uznawał półśrodków… Jednak mimo dość porywczego charakteru zawsze w końcu umiał się ze wszystkimi dogadać – mówi wieloletni kierownik zespołu PKS Radość, a obecnie dziennikarz „Przeglądu Sportowego” Maciej Wąsowski.

Wielkim marzeniem prezesa Marka Kocińskiego było stworzenie w Radości Dzielnicowego Ośrodka Sportu. – Jako burmistrz dzielnicy Wawer stworzył nawet taki projekt i niemal dopiął środki na jego zrealizowanie, ale jego losy w lokalnej polityce potoczyły się tak a nie inaczej i ten projekt nie urzeczywistnił się – mówi Wąsowski. – Dla nas to ogromna strata. Drugiej takiej osoby jak pan Marek tutaj nie znajdziemy. Będzie nam go ogromnie brakowało… – dodaje kierownik PKS-u.

– Jego odejście to strata dla całej lokalnej społeczności. Myślę, że on jak nikt inny potrafił spajać tutejsze środowisko – przyznaje trener zespołu z Radości Mateusz Chmielewski.

– Ostatnio planowaliśmy działania związane z budową nowego zarządu klubu, tego jak ma wyglądać przyszłość PKS-u… Niestety, jeden dzień zniszczył te plany. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tą wiadomością i trudno nam pogodzić się z tym, co się stało. Trudno będzie wypełnić lukę po nim, bo był postacią charyzmatyczną, potrafiącą wprost wyrazić swoje zdanie… Mam nadzieję, że wciąż będzie czuwał nad nami z góry – dodaje Chmielewski.

Na znak żałoby ekipa PKS do końca sezonu będzie grać z czarnymi opaskami na rękawach.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 19 marca o godzinie 12 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie przy ul. Powązkowskiej 14. Rodzinie i najbliższym śp. Marka Kocińskiego składamy wyrazy współczucia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.