Kulturalny zabytek

JÓZEFÓW: PONAD 3 MLN ZŁ DLA MOK-U!

Dom Nauki i Sztuki w Józefowie już pod koniec przyszłego roku przeprowadzi się do nowego, lepszego i większego budynku w stylu świdermajer. Na jego renowację i modernizację miasto otrzymało właśnie ponad 3 mln 400 tys. zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego.

PRZEMEK SKOCZEK

DNiS jest częścią Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. To placówka, której zadaniem jest przede wszystkim wszelkiego rodzaju działalność edukacyjna, czyli warsztaty, szkolenia, sekcje
i koła zainteresowań. Oferta jest bogata i ciekawa, ale już od dawna nie odpowiada w pełni na zapotrzebowanie mieszkańców ze względu na warunki i brak miejsca. Teraz wreszcie to się zmieni.

Placówka zostanie przeniesiona z wiekowych baraków na sąsiednią działkę, również przy ul. Wyszyńskiego, vis-à-vis MOK-u, do okazałej, przedwojennej, zabytkowej willi świdermajer. Odrestaurowanie i przebudowa budynku odbędzie się przy zachowaniu jego zabytkowego stylu, zgodnie z zaleceniami konserwatora. Józefów zyska zatem nie tylko nową, prężną placówkę, która znacznie rozszerzy swoją działalność, ale i zainwestuje w zachowanie dziedzictwa kulturowego.

W budynku będą miały swoją siedzibę również: Uniwersytet III wieku, Towarzystwo Przyjaciół Józefowa, Związek Emerytów i Rencistów oraz Izba Pamięci. Zagospodarowany zostanie też teren wokół. Cała inwestycja będzie kosztowała ponad 6 mln 300 tys. zł. Ma zostać zakończona jesienią 2019 roku.

Więcej o nowym Domu Nauki i Sztuki napiszemy wkrótce.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.